Jaroslava Samuelová: Keď sa plagiátori dostanú k moci, národ krváca. A aj zdravý rozum!

„Nakoniec vám budú vládnuť tí najneschopnejší z vás. To je trest za neochotu podieľať sa na politike,“ vyhlásil svojho času Platón. A tento citát veľmi dobre vystihuje momentálnu situáciu  na Slovensku.

Neúspešné pokusy našej amatérskej vlády zvládať boj s koronavírusom veľmi nepriaznivo a  v mnohých prípadoch až tragicky, zasahujú do životov všetkých nás. Veľký počet chorých a úmrtí svedčí o tom, že väčšina opatrení Matovičovej nepodarenej vlády je neúčinná v boji proti ochoreniu a skôr škodí, a ďalej zvyšuje počet ochorení a obetí. Ale vláda si ide bez ohľadu na krutú skutočnosť to svoje.

Je neuveriteľné, žeby si nevšimli, čo sa deje v zahraničí, v okolitých, ale aj vo vzdialenejších štátoch, aj keď nám verejnosti tieto informácie zrejme cestou verejnoprávnych médií nebudú nikdy zverejnené, vieme, že lockdowny sa vo väčšine štátov postupne rušia, prevádzky sa postupne otvárajú, deti všade okrem Slovenska chodia do školy, ľudia sa zhromažďujú, protestujú proti vládam.

Odhadzujú sa rúška, lebo v zahraničí si už uvedomili, aké sú škodlivé, nebezpečné TU a v neposlednom rade práve dlhodobé nosenie rúšok je jedným z faktorov, ktorý spôsobuje  stúpajúci trend ochorenia.

My v SHO nespochybňujeme koronavírus ako taký a jeho škodlivosť hlavne pri ľuďoch z  ohrozených skupín s oslabenou imunitou. Sme však toho názoru, že vo verejných diskusiách by mali mať široké zastúpenie odborníci všetkých názorových prúdov. A to najmä v diskusiách vo verejnoprávnej RTVS.

————————

Prečítajte si tiež: Načo slúži fiktívna pandémia koronavírusu? SHO: Aj na nehorázne rozkrádanie verejných financií

————————

Testovať by sa mali len symptomatickí a len tí by sa mali izolovať, ktorí sú skutočne chorí, ako to robia všade v zahraničí. Nie všetci zdraví. Tí sa predsa musia starať o svoje rodiny, pracovať a tým pádom aj zabezpečovať chod nášho štátu. Nikdy by sme nepripustili, aby boli zdravotnícki pracovníci zneužívaní a tým aj vyčerpávaní pre nezmyselné, predražené celoplošné testovanie, ktoré je podľa nášho názoru tiež jednou z príčin rýchleho nárastu chorých. Nepripustili by sme, aby sa vyhadzovali státisíce eur z aj tak ,,prázdnej špajze“ na nepresné pochybne nakúpené testy, ktorými by náš premiér netestoval ani psa. A propó! Pýtam sa, čím bol teda testovaný on a jeho rodina? Či oni nemusia dodržiavať nariadenia vlády? A či ich príkazy, zákazy a ich nezmyselné nariadenia sú len pre nás?

Určite by sme nezatajovali informáciu, že Svetová zdravotnícka organizácia ešte v októbri 2020 pandémiu zrušila, keď vyhlásila, že ochorenie COVID-19 nedosiahlo ani parametre bežnej chrípkovej virózy. Toto ich vyhlásenie je dostupné na stránkach Svetovej zdravotníckej organizácie.

A v žiadnom prípade by sme nenakupovali milióny testov na zbytočné testovanie, ale by sme sa postarali o to, aby rokmi osvedčené účinné a cenovo dostupné lieky boli vo všetkých lekárňach v dostatočnom množstve. Keď sú spomínané lieky účinné na liečenie pacientov vo veľkom v iných štátoch, tak by pomohli aj nám, Slovákom TU. A nakoniec ich aj  naši samotní lekári požadujú, aby ich vláda zabezpečila v dostatočnom množstve, no naša vláda alebo má opačné chápanie, alebo úmyselne robí všetko proti tomu, aby sa naši chorí mohli vyliečiť.

Druhá časť citátu Platóna, sa milí priatelia, priznajme si to, vzťahuje na nás všetkých: „To je trest za neochotu podieľať sa na politike.“ Znamená to, že vždy sa máme starať a zaujímať sa o to, čo robia politici, o čom a ako rozhodujú, a nedovoliť im, aby si s nami robili, čo chcú. Stále im pozerať na prsty a ako náhle sa nám ich rozhodnutia nepáčia, adekvátne na to reagovať. Oni sa musia báť nás, nie my ich. Tak to funguje vo vyspelých štátoch, takto funguje demokracia.

Teraz v tejto situácii, ak sa chceme dostať z tejto temnoty, z toho pekla, z toho trápenia, ktoré nám tu Matovičova vláda vytvorila a stále ho udržuje, musíme sa mu postaviť. Všetci! Nikto druhý to za nás neurobí!

Existujú dve formy a to vyhlásiť občiansky odpor, na čo máme právo  podľa článku 32 Ústavy SR, ako sme to urobili aj my členovia SHO už 20.októbra 2020 TU na čele s našim predsedom Róbertom Švecom.

Druhá forma, ako sa postaviť Matovičovej tyranii je zúčastňovať sa všetkých protestných akcií TU, nebáť sa stretávať sa s ľuďmi, zhromažďovať sa, robia to všade okolo nás, takmer vo všetkých krajinách. Prečo by sme len my na Slovensku mali zostať uväznení a izolovaní? A navyše ak vidíme, že to vôbec nepomáha! Skôr naopak.

Izolácia, nekonečné lockdowny, neistoty, strata zamestnania v nás len vyvolávajú ešte väčší strach, stresy, depresie, dlhodobé nosenie rúšok neprospieva, ale trvale neodvratne poškodzuje naše zdravie, čo sa môže prejaviť aj o pár rokov.

Strach je zničujúca vlastnosť, preto sa snažte zbaviť sa ho čo najskôr, postavte sa za svoje práva, bráňte  seba, svoje deti a svojich rodičov, pridajte sa k nám, ktorí sme ten strach už prekonali, lebo len spoločnými silami dokážeme položiť vládu tyranov.

Autorka článku Jaroslava Samuelová je členka predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Pavol Skýpala: Cesta k slobode? Tá sa ukrýva v dobrovoľnosti. Ale v tej skutočnej!

————————-

Jaroslava Samuelová: Druhá časť citátu Platóna, sa milí priatelia, priznajme si to, vzťahuje na nás všetkých: „To je trest za neochotu podieľať sa na politike.“ Znamená to, že vždy sa máme starať a zaujímať sa o to, čo robia politici, o čom a ako rozhodujú, a nedovoliť im, aby si s nami robili, čo chcú. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds