Katarína Boková k udalostiam v Levoči: Opäť útočili na slobodu prejavu. Opäť si kopli do demokracie

K včerajšiemu stretu dvoch protikladných strán v Levoči sa popísalo už mnoho komentárov. Mne osobne sa bridí konanie Andreja Kisku a ostatných zúfalých liberálov, v súčinnosti s KDH, ktoré pod vedením falošného kresťana, zblúdilého Hlinu úplne zišlo zo svojej cesty. V obkľúčení vysmiatych a vyhecovaných spoluobčanov z osád ste mohli v Kiskových očiach čítať radosť z toho, že verejne a bez hanby porušil občianske právo na zhromaždenie, porušil demokratické princípy strany, ktorá usporiadala stretnutie s občanmi pred blížiacimi sa demokratickými voľbami.

Kiska ohrozil množstvo ľudí, ktorí si slobodne vybrali, že si chcú vypočuť názor aj niekoho iného ako jeho. Po zhliadnutí videí, ktoré kolujú na internete, si musí každý súdny občan uvedomiť, že reálne hrozilo riziko fyzických útokov.

A ja sa teda pýtam, či sa my, slušní občania budeme musieť po voľbách báť vyjsť na ulicu a vyjadriť svoj názor. Či vôbec bude možné zhromažďovať sa, diskutovať na verejnosti, naďalej si uctievať významné udalosti a osobnosti z našej histórie alebo sa vždy budeme obzerať a čakať útok od chrbta.

————————-

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký k udalostiam vo Važci: Hovoria o nenávisti a potom na nej kampaňujú

————————-

Slovenské Hnutie Obrody pracuje prevažne v teréne. Často berieme na svoje výjazdy naše deti. Ako matka mám po včerajšom divadielku fanatických liberálov strach, že počas roznášania novín Právo Národa, počas lepenia plagátov, počas našich ekoakcií na mňa, mojich kolegov a naše deti „vyletia“ povzbudení jednoduchí spoluobčania a ublížia nám. Pretože včerajším počinom Kiska ukázal, že skutočne chce v „tejto krajine“ prevziať moc. Komu ju však odovzdá? Včerajším kúpením si komparzistov, posilnil sebavedomie Rómov. Obyvatelia žijúci pri osadách neprispôsobivých spoluobčanov už v dnešnej dobe zažívajú peklo, boja sa večer vyjsť na ulicu, sú ohrozovaní na zdraví a nie raz aj na životoch. Čo môžu očakávať v budúcnosti?

Žiadny extrém nie je v poriadku. Ani ten Kiskov, ktorý si asociálnych občanov kupuje a sľubuje hory-doly, ani ten Kotlebov, ktorý sa voči takýmto asociálom ostro vyhraňuje, rozdúchava zbytočné vášne a po odchode z osád necháva slušných ľudí v „štichu“. Včerajšok nám ukázal, že extrémizmus vládne na oboch stranách. Obe strany pozabudli na bezpečnosť svojich voličov. A z toho mám obavu.

My v Slovenskom Hnutí Obrody ale budeme aj naďalej presadzovať rozvážnu, zodpovednú a rozumnú politiku, bez extrémov a fyzickej konfrontácie. A z toho mám radosť.

Autorka článku Katarína Boková je regionálna zástupkyňa SHO pre okres Martin a kandidátka do NR SR.

————————–

Prečítajte si tiež: Švec k udalostiam vo Važci a Richnave: Hyenizmus zostane hyenizmom. Či je zelený alebo liberálny

————————–

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds