Pavol Poprocký k udalostiam vo Važci: Hovoria o nenávisti a potom na nej kampaňujú

Na sociálnych sieťach v posledných dňoch rezonuje video, na ktorom niekoľko Rómov/ Cigánov (ako už chcete) z Važca brutálne napadlo niekoľko ľudí. Skutkovou podstatou sa zaoberá Polícia SR, ktorá o svojich krokoch informovala verejnosť prostredníctvom sociálnych sietí. Pevne veríme, že výtržníkov stihne primeraný trest.  

Udalosť vytiahol na verejnosť Milan Mazurek, ktorý bol odsúdený za hanobenie rasy, národa a presvedčenia a podnecovania. Upozorňoval, že páchatelia neboli zadržaní ani týždeň po útoku. Policajti na to reagovali s tým, že „šíritelia dezinformácií a rôzne subjekty prihrievajúci si polievočku“ majú oproti nim jednu výhodu – na sociálnych sieťach môžu zverejniť čokoľvek bez akejkoľvek osobnej zodpovednosti. Polícia tvrdí, že v tomto prípade konali hneď po príchode na miesto, kde sa nachádzalo niekoľko desiatok ľudí. Viac o udalostiach vo Važci si môžete prečítať TU.

————————

Prečítajte si tiež: Video: Odmietol Kotlebov kult osobnosti. Zaťal do živého. Dnes je z neho zradca

————————

Takže video s násilníkmi, aj keď polícia konala a koná vo veci, vo veľkom vypustila na svetlo sveta práve tá strana, ktorá si na nenávisti a „boji“ voči „cigánskym parazitom“ prihrievala svoju politickú polievočku viackrát aj v minulosti. Ako príklad uvedieme Krásnohorské Podhradie, v ktorom sa v roku 2012 mali „robiť poriadky“ s miestnou cigánskou komunitou, z ktorej dve deti spôsobili požiar na hrade Krásna Hôrka. Samozvaný Vodca zbieral peniaze na bager, ktorého však dodnes niet. Ani vyzbieraných peňazí. Čo však ostalo, je nezmyselná nenávisť a hnev voči všetkým Cigánom. A na nej sa Kotleba a spol. priživuje dodnes.

Teda aj na nenávisti voči tým, ktorí dbajú na to, aby ich deti chodili do škôl, vyštudovali a boli prínosom pre našu spoločnosť. A hoci sa väčšina týchto Rómov dištancuje od osadníckeho spôsobu života, stále sú aj vďaka tento prchkej a nezodpovednej politike hádzaní do jedného koša s ostatnými neprispôsobivými občanmi.

A to nie je ani správne, ani objektívne, ani férové a už vôbec nie zodpovedné. Slovenské Hnutie Obrody preto ponúka konkrétne riešenia, ktoré sú motivované reálnym životom, a nie emóciami. Nech sa páči, vyberáme z nášho volebného programu kroky, ktoré reálne môžu zabezpečiť to, aby sa podobným útokom osadníkov predchádzalo a konečne sa ich podarilo plnohodnotne implementovať do spoločnosti. A to hlavne spravodlivou sociálnou politikou.

Zvýšime rodičovský príspevok na dieťa, ktorý budeme prísne viazať na starostlivosť o dieťa a na pravidelnú školskú dochádzku, s reálnymi sankciami pre rodičov za zanedbávanie mravnej výchovy detí.

Výstavbou nájomných bytov a bezúročnými štátnymi pôžičkami pre mladé rodiny zastavíme klesajúcu pôrodnosť ekonomicky aktívnych občanov.

Zavedieme inštitút návykovosti na prácu. Dlhodobo nezamestnaní poberatelia sociálnych dávok budú mať povinnosť byť k dispozícii  úradu práce, ktorý bude úzko spolupracovať s podnikateľmi, ktorí budú predkladať úradu práce požiadavky na zapojenie nekvalifikovaných pracovníkov do pracovného procesu počas sezónnych alebo nárazových, krátkodobých prác. Podnikateľ týmto pracovníkom zabezpečí iba stravu, prepravu a poistenie.

Viac o tom, ako chceme motivovať aj osadníkov k tomu, aby sa zaradili do normálneho života, a tak eliminovať počet neprispôsobivých občanov, nájdete v našom programe TU.

SHO neobhajuje násilie páchané na slušných a poctivo pracujúcich ľuďoch, ale nastavuje zrkadlo agresívnej politike ĽSNS, ktorá sa opakovane priživuje na nešťastí iných, čím podnecuje ostatných ku zbytočnej polarizácii spoločnosti a nenávisti, ktorá nikdy nič nevyriešila, nerieši a ani nevyrieši.

My staviame politiku na zodpovednosti, nie na nenávisti.

—————————-

Prečítajte si tiež: Je Kotleba zradca, lebo už nechce vystúpiť z EÚ? Podľa jeho vlastnej logiky, áno

—————————-

Pozrite si aj fotky z útoku. Zdroj fotiek: Internet

————————

Prečítajte si tiež: Maňka. Kotleba. Lunter. Ako keby ich jedna politická mater mala

————————

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO a kandidát do NR SR.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds