Katarína Boková k výročiu obnovenia slovenskej štátnosti: Majme hrdosť v srdci každý deň

Dňa 1. januára oslávime nielen Nový rok, ale oslávime najmä obnovenie slovenskej štátnosti, vznik druhej Slovenskej republiky, ktorá sa zrodila 1. januára 1993.

Aj keď sme národ malý, a po veľkú časť našej histórii utláčaný, vďaka prvej Slovenskej republike (14.3.1939) zvíťazilo vedomie, že ako národ dokážeme prežiť, úspešne napredovať a štátnu samostatnosť si zaslúžime.

Obnovenie našej štátnosti, vznik súčasnej druhej Slovenskej republiky v roku 1993, po dlhých desaťročiach socializmu, bolo len ďalším logickým krokom Slovákov, ktorí nechceli ostať opäť iba príveskom Česka. Je pre mňa malým zázrakom, že k rozdeleniu vtedajšej ČSFR došlo v pokojnej atmosfére, a za to patrí vtedajším politickým a spoločenským elitám veľká vďaka.

————————

Prečítajte si tiež: Písal sa 1. január 1993: Slováci obnovili slovenskú štátnosť na svojom historickom území

————————

Nebyť udalostí predchádzajúcich obnoveniu našej štátnosti, dnes by Slováci nemali vlastnú identitu a v rámci Európskej únie by sme boli iba provinciou. Niečo ako Katalánsko. Síce existuje, ale nikto ho neberie vážne.

Každý deň si uvedomujme význam 1. januára 1993 a hrdo sa hlásme k Slovenskej republike. Vážme si dôležitosť a nezmazateľnú historickú stopu, ktorou naša štátnosť je. Buďme vďační smelým ľudom, ktorí prevzali zodpovednosť a začiatkom 90. rokoch 20 storočia sa rozhodli správne, rozhodli sa obnoviť slovenskú štátnosť. Pretože národ sa môže plnohodnotne rozvíjať iba vo vlastnom štáte.

Buďme hrdí Slováci. A nielen vtedy, keď naši  športovci žnú úspechy a na podujatiach hrajú našu štátnu hymnu. Majme hrdosť v srdci každý deň!

Autorka článku Katarína Boková je členka Slovenského Hnutia Obrody.

Katarína Boková s kolegom Pavlom Poprockým. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds