Kauza Gorila: Dzurindova vláda urobila zo Slovenska kolóniu. A ešte sa na tom aj nabalila

Pre dokreslenie celej mozaiky si zosumarizujme a na rovinu povedzme, čo sa vlastne skutočne dialo v rokoch Gorily, kto bol aktérom a ako sa v tomto štáte následne Gorila rozliezla. Teda aby si niekto nemýlil pojmy a dojmy, resp. aby nenaskočil na súčasnú mediálne umelo vyvolanú hystériu, že základom celej tejto megakauzy je SMER.

————————

Prečítajte si tiež: Slovenská Gorila: Kompletný spis dokumentu

————————

Áno, SMER má za sebou iné kauzy, a je ich tiež dosť, ale konkrétne kauzy Gorila sa účastnil len okrajovo. Hlavnými aktérmi Gorily, teda zbesilého rozkrádania a rozpredávania strategického štátneho majetku, po ktorom sa zo Slovenska definitívne stala závislá kolónia Západu, je druhá Dzurindova vláda – konkrétne strany SDKÚ, KDH, ANO a SMK a ľudia z Fondu národného majetku. A samozrejme Penta. A títo ľudia, ktorí vtedy boli súčasťou 4 vládnych strán, sa postupne za tie roky rozliezli do iných politických strán alebo si vytvorili vlastné. Niektorí stihli za ten čas ja viackrát prezliecť kabáty a v politike, či už domácej alebo zahraničnej, pôsobia alebo sa k politickým veciach aktívne vyjadrujú dodnes. Najlepším príkladom je Dzurinda, Mikloš, Beblavý, Mihál, Csáky, Bugár, Štefanec, Fígeľ a iní.

Najdôležitejším hráčom v celom tomto kolose boli však dve osoby – Dzurinda a Mikloš, na ktoré stavili zahraničné kruhy všetko. Dzurinda sa paradoxne ku Gorile aj vyjadril a v rozhovore odmietol, že by počas svojej vlády rozhodoval inak ako podľa svojho svedomia, zdôraznil, že nikdy neprijal úplatok a nemá indície, že by jeho vláda konala pod vplyvom finančnej skupiny. Ďalej uviedol, že ak sú informácie z Gorily pravdivé, svedčia o zlyhaní jednotlivcov, nie vlády, tak ako to občanom podsúva Fico a dodal, že kauza Gorila je predovšetkým kauza Roberta Fica. Ešte by som si ho dovolil zacitovať: „Nikdy som neprijal žiaden úplatok, ani províziu. Nikdy mi úplatok ani provízia ponúknuté neboli. Nikdy som neposlal žiadneho človeka, aby v mojom mene, v mene vlády, ktorej som predsedal, alebo v mene strany, ktorú som viedol, prijal, požadoval alebo zjednával úplatok či províziu.“

Tak a teraz sa prenesme zo sféry blúznenia opäť do reality. Kto je raz premiérom štátu, je nielenže zodpovedný za činy svojich ministrov a celej vlády, ale o všetkých činoch a dôležitých rozhodnutiach jednotlivých rezortov jednoznačne vie. Detto ak ide o tak závažné veci akými sú rozpredaj, teda privatizácia strategického štátneho majetku! On a ľudia okolo neho z SDKÚ teda boli jednými z hlavných aktérov, ktorí privatizácie odklepávali. A keďže vtedajším ministrom financií bol Dzurindov kumpán Mikloš, je jasné, že o tom vedieť obaja, resp. najvyššia úroveň SDKÚ musela. Áno ten Mikloš, ktorý sa už v roku 2005 zúčastnil stretnutia elitnej skupiny Bilderberg v nemeckom Mníchove. Teda stretnutia, na ktorom sa vždy robia najdôležitejšie rozhodnutia týkajúce sa vývoja v vo svete najbližší rok.

———————-

Prečítajte si tiež: Keď nemáš kožu na tvári. Alebo. Ako Gorila Beblavý protestovať proti Gorile bude

———————-

A teraz pozor, pár faktov a nakoniec básnická otázka: Stretnutie Bilderberg, ktorého sa zúčastnil Mikloš, sa konalo 5. – 8. mája 2005 v Mníchove, žiadosť SIS o použitie informačno-technického prostriedku (ITP) bola spracovaná dňa 21.11.2005, vyhovené jej bolo na základe rozhodnutia súdu 23.11.2005 na dobu od 23.11.2005 do 23.5.2006 (následne bola predĺžená do 18.11.2006) a nahrávky začala SIS realizovať hneď na to, t. j. od decembra 2005 a aj v roku 2006, teda v časoch druhej Dzurindovej vlády. Čo myslíte, je postupnosť týchto faktov obyčajnou náhodou?

Poradím vám – náhody v politike neexistujú, detto to platí ak ide o Bilderberg, kde elitári dávajú politikom z jednotlivých štátov inštrukcie čo majú robiť, ak si chcú užívať výhody svojho postavenia, či ak sa chcú aspoň priblížiť k ich kruhom a získať beztrestnosť. Mikloš si teda šiel po inštrukcie, Dzurindova vláda ich splnila – Slovensko bolo za dva roky úplne ekonomicky a hospodársky rozložené a rozpredané Západu a jednotlivci a finančné skupiny sa pri tom ešte aj krásne nabalili. Teda čo nešlo Západu a jeho korporáciám, to si podelili finančné skupiny. Strategické podniky však povinne museli odísť do rúk západných korporácií.

Cieľ bol jasný – zo Slovenska sa musí stať nesvojprávna kolónia. A to sa druhej Dzurindovej vláda aj podarilo naplniť. Ako krásne to všetko do seba zapadá, všakže?

Autor: Martin Bago 

Slovensko bolo za dva roky úplne ekonomicky a hospodársky rozložené a rozpredané Západu a jednotlivci a finančné skupiny sa pri tom ešte aj krásne nabalili. Zdroj fotky: Internet

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds