Liberáli opäť ukázali svoju falošnú tvár. Mikloš: Čaputová by nemala byť prezidentkou všetkých

Ivan Mikloš, bývalý podpredseda slovenskej vlády a verný priateľ Mikuláša Dzurindu, považuje za dôležité, aby Zuzana Čaputová dokázala „spájať všetkých tých, ktorí rešpektujú a vyznávajú hodnoty liberálnej demokracie a slobody, presadzujú spravodlivosť a rovnosť pred zákonom a podporujú našu euroatlantickú orientáciu a ukotvenosť“ a vyzýva prezidentku tak konať. Varuje ju však, že takto by sa nemala správať ku každému.

„Vo vzťahu k nepriateľom liberálnej demokracie a slobody, k tým, ktorí spochybňujú, alebo aktívne rozbíjajú našu euroatlantickú orientáciu a ukotvenosť, rovnako ako k tým, ktorí sú ohrozením pre právny štát a rovnosť ľudí pred zákonom, vo vzťahu k všetkým týmto ľuďom by mala byť jej politika a jej postoje iné,“ píše Mikloš a upresňuje: „Tu však bude potrebné rozlišovať medzi vinníkmi a obeťami. Vinníkmi sú politici (plus alternatívne médiá a aktivisti) presadzujúci takúto politiku, obeťami sú ich voliči. Jej vzťah k ,vinníkom‘ a komunikácia s nimi by mala byť taká, aby ,obetí‘ bolo v konečnom dôsledku čo najmenej.“ Informujú médiá.

Ivan Mikloš opäť ukázal a dokázal, že pre nich, liberálov, sú pojmy ako sloboda, rovnosť a demokracia iba prázdne floskuly, ktoré využívajú na politický boj. Ale v skutočnosti sú to totalitne zmýšľajúci ľudia, ktorí sú ochotní a aj schopní potierať akýkoľvek iný názor, ktorý nie je zhodný s ich hodnotovým videním sveta.

Oni si berú do úst slovo slušnosť a bojujú za slušné Slovensko? Je to krásna myšlienka, len sa nehodí do úst ľudí, ktorí nie sú slušní. Sú plní zloby a nenávisti voči každému, kto má iný názor.

A aj v tom je rozdiel medzi nimi, liberálmi a nami, demokratmi, vlastencami. Liberáli sa riadia zásadou: Nesúhlasím s tvojimi názormi a urobím všetko preto, aby si mal kvôli názorom problémy v škole, u zamestnávateľa, poprípade v rodine.

My sa riadime zásadou: Nesúhlasím s tvojimi názormi, ale urobím všetko preto, aby si ich mohol slobodne šíriť.

Autor: Róbert Švec

Ivan Mikloš, Mikuláš Dzurinda a Iveta Radičová.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds