Matovič rokoval so šovinistami z SMK. Aj o autonómii. SHO: Dole s ním! Je to blázon a zradca

Strana maďarskej komunity (SMK) predložila premiérovi Igorovi Matovičovi požiadavky s názvom Memorandum maďarskej komunity. Predstavitelia tejto mimoparlamentnej strany mu odovzdali text na Bratislavskom hrade. V jeho priestoroch sa uskutočnilo v utorok večer stretnutie, na ktoré hostí pozval Matovič.

SMK predložilo Matovičovi viacero žiadostí. „Uznanie Maďarov za svojbytný politický národ v rámci Slovenska. Vytvorenie Maďarského okolia, ktoré by spravovali Maďari prostredníctvom svojich volených zástupcov. Jazyková požiadavka, aby sa v úradoch, na súdoch ako úradný jazyk používala maďarčina. Jedna, slobodná, konštitucionálna vlasť a v nej sloboda, rovnosť a bratstvo národov!“ Doslova sa píše v memorande.

Signatári memoranda ďalej uvádzajú veci, ktoré sú podľa nich nevyhnutné, aby sa zachovala a rozvíjala ich komunita. Apelujú, aby preambula Ústavy SR uznala maďarskú národnú komunitu za štátotvornú. Ďalej „aby bolo zabezpečené slobodné používanie našich národných symbolov (hymna, erb, trikolóra) v každej oblasti života“. SMK tiež chce, aby „maďarský jazyk bol rovnocenným jazykom na území obývanej našou komunitou.“  

A žiadajú aj zmenu preambuly Ústavy SR. Zsolt Simon, predseda politického subjektu Magyar Fórum – Maďarské fórum Matovičovi a celej vládnej koalícii na sociálnej sieti odkázal, aby nepremárnili politickú šancu a zmenili preambulu z „My, národ slovenský“ na „My, občania Slovenskej republiky“.

Informujú médiá. Viac sa o tejto nehoráznosti dozviete TU.

————————

Prečítajte si tiež: Trianon: Slováci, máte svoje hranice. Ochraňujte ich! SHO: 4. júna vyvesíme slovenské štátne vlajky

————————

Na toto stretnutie zareagoval Róbert Švec:

Niekoľko hodín pred 100. výročím podpísania Trianonskej mierovej zmluvy si predseda slovenskej vlády dovolil rokovať so šovinistami a iredentistami, ktorí otvorene požadujú obnovenie Uhorska, pričom požadovaná autonómia na slovenskom juhu  je iba prvý krok na dosiahnutie tohto cieľa.

Matovič pošliapal pamiatku všetkých Slovákov, ktorí sa obetovali a položili svoje životy za našu národnú a štátnu slobodu. Je to blázon a zradca.

Chcem všetkých veľmi, ale veľmi dôrazne požiadať. Nerobte to. Nezahrávajte sa so stabilitou a územnou celistvosťou Slovenskej republiky. Pretože nebudú to Slováci, ktorí budú na konci tohto celého plakať. A potom to urobíme poriadne, raz a navždy!  

Slovenky a Slováci. A aj preto sa stretneme v sobotu 6. júna o 14:00 hod. pred Úradom vlády v Bratislave. My si republiku rozvracať nenecháme.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO: Matovič sa bratríčkuje s pohrobkami vojnových zločincov. SHO: Koho záujmy zastupuje?

————————

Toto je pravá tvár slovenského predsedu vlády Matoviča. Kamaráti sa s ľuďmi, ktorí neuznávajú Trianonskú mierovú zmluvu a požadujú obnovenie Uhorska.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds