Noviny Právo Národa: Anton Ančic aj o hlúposti, že domácnosti majú ušetriť 15% spotreby energie

Áno, na túto dobu sú okolo nás stále iba zlé a horšie správy. Toto zdraželo, tamto nebude, takto sa budete správať. Čím viac ich budeme vnímať a vyhľadávať, tým horšie. Nielen pre zdravie, lebo permanentný stres je zabijak, ale aj pre vzťahy s okolím, pretože sa stávate katastrofistom a tí nie sú v obľube.

Nejeden motivačný tréner hovorí, že pokiaľ niečo neviete ovplyvniť, tak sa tým netrápte. Nie je to však vždy pravda, lebo každú vec vieme ovplyvniť do istej miery. Akurát si tú spojitosť a veľkosť ovplyvnenia neuvedomujeme alebo ju prehliadame.

Keď poviem, že tragédiou nielen nášho národa je neuvedomenie si tak dôležitého aktu, akým je odovzdanie svojho hlasu vo voľbách, nebudem tak ďaleko od pravdy. Aj preto dnes žneme úspechy, či neúspechy svojho rozhodnutia.

Na margo dnešných vyhlásení, že domácnosti majú ušetriť 15% svojej spotreby energie, chcem povedať, že je to hlúposť najvyššieho stupňa. Spotreba energie domácnosťami je zanedbateľná oproti priemyslu a celému hospodárskemu sektoru. Iba sa tak robia dymové clony pre občanov, pretože predražené energie sa premietnu do tovarov a služieb a zaplatíme to tak či tak, akurát budeme mať dobrý pocit, že sme mrzli s rodinou vo svojom byte alebo dome. A to nehovorím o tragickom naťahovaní sa o pomoci dôchodcom, najzraniteľnejšej skupine. Miesto adresného prístupu je tu opäť veľkolepá šou, ktorá nič nerieši.

Spýtali ste sa na Dni otvorených dverí NR SR 1. septembra o koľko sa zvýši plat vášho zamestnanca-poslanca, či ministra? Oni si neponížili svoje platy na 85% spotreby. Oni nie, vy však musíte. Lenže tu už nejde o maličkosti. Tu ide o prežitie. Ľudí a aj národa. Áno, národa. Pretože nám hrozí podobný osud ako Ukrajine. Myslíte si, že dokedy budú naši spoluobčania na juhu, čo sa hlásia k maďarskej menšine, solidárne trpieť s nami, keď pár km za hranicami ich privítajú s otvorenou náručou a ponukou na slušné žitie? Nikdy nedostali a nedostanú taký impulz na riešenie autonómie, ako im ho ponúkajú teraz.

Ale to je ďaleko, však? Stále to nie som ja alebo moja rodina. Prečo by som sa namáhal prísť pozrieť na protest? Prečo by som mal veriť nejakej mikrostrane?

Slovenské Hnutie Obrody je však tu a stále ponúka svoju službu aj napriek neprajnosti, či útokom. S pokorou a proslovenským myslením TU.

Autor článku Anton Ančic je člen Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky podnikateľské a hospodárske.

————————–

Prečítajte si tiež: KAUZA: Nezákonný policajný zásah počas oslavy Dňa Ústavy SR. Pavol Poprocký odkazuje aj policajtom…

————————–

Staňte sa čitateľmi novín Právo Národa TU.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds