Noviny Právo Národa: Pavol Poprocký reaguje na piatu kolónu na Slovensku, ktorá by chcela…

My, národ slovenský, pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo svojich predkov a na stáročné skúsenosti zo zápasov o národné bytie a vlastnú štátnosť, v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva a historického odkazu Veľkej Moravy, vychádzajúc z prirodzeného práva národov na sebaurčenie, SPOLOČNE S PRÍSLUŠNÍKMI NÁRODNOSTNÝCH MENŠÍN A ETNICKÝCH SKUPÍN žijúcich na území Slovenskej republiky, v záujme trvalej mierovej spolupráce s ostatnými demokratickými štátmi, usilujúc sa o uplatňovanie demokratickej formy vlády, záruk slobodného života, rozvoja duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity, teda MY, OBČANIA Slovenskej republiky, uznášame sa prostredníctvom svojich zástupcov na tejto ústave…

… také sú slová preambuly Ústavy SR. Možno sa pýtate, prečo som v jej texte zvýraznil národnostné menšiny, etnické skupiny a občanov SR. Odpoveď je jednoduchá. Pre tých, ktorí neustále kopú do Ústavy SR a snažia sa v spoločnosti navodiť dojem, že je sporná, až diskriminačná. Pre takých, ako je aj Krisztián Forró (vľavo na fotke pod článkom), predseda SMK, pardón, Sovetšégu.

Ten a jeho kolegovia, ktorí v minulosti navrhovali zrušiť štátny sviatok Dňa Ústavy SR z absurdných dôvodov TU sa prostredníctvom sociálnej siete ozval s ďalšou vtákovinou. Vraj, v záujme dobrého spolunažívania Slovákov a príslušníkov maďarskej menšiny, je potrebné odstrániť začiatok Preambuly „My, národ slovenský“ a nahradiť ho „My, občania Slovenskej republiky“.

Vychádzajúc z uvedeného usudzujem, že Forró a jeho partaj buď zámerne ignoruje celý text Preambuly, aby mohli s ich pseudostranou navodzovať falošný pocit ukrivdenosti, klamať tak voličov maďarskej národnosti a získavať si lacné politické body alebo zároveň poslušne poslúchajú príkazy Budapešti, z ktorej je Forró a jeho lokaji štedro platení.

Každopádne, Slovenské Hnutie Obrody dlhodobo eviduje podvratnú aktivitu tejto chásky, ktorá sa skrýva za Slovákov maďarskej národnosti, a v zmysle zákonov Slovenskej republiky budú za ňu patrične odmenení. Doba, kedy sa tolerovali kadejaké protištátne výčiny sa totiž musí skončiť a v ére vlády Slovenského Hnutia Obrody aj skončí.

Iba tak sa docieli pokoj na slovenskom juhu a celom Slovensku. Nebudú predsa zahraničím platení agenti hovoriť Slovákom, ako majú vo vlastnom štáte žiť! Mimochodom, za povšimnutie stojí maďarská ústava…

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: KAUZA: Nezákonný policajný zásah počas oslavy Dňa Ústavy SR. Pavol Poprocký odkazuje aj policajtom…

————————-

Na fotografii je Krisztián Forró s Péterom Szijjártóm, maďarským ministrom zahraničných vecí a obchodu, v kancelárii, v ktorej na stene visí obraz s odsúdeným vojnovým zločincom – iredentistom a revizionistom Jánom Esterházim. Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds