Noviny Právo Národa: Platba v hotovosti bude chránená Ústavou SR. Róbert Švec to vidí takto…

Dámy a páni. Médiá informujú: Právo vykonať platbu za nákup tovarov a poskytnutie služieb v hotovosti bude súčasťou Ústavy SR. Tomuto právu bude zodpovedať ústavné zaručenie vydávania hotovosti ako zákonného platidla.

Vyplýva to z ústavného zákona skupiny poslancov, ktorý Národná rada SR vo štvrtok 111 hlasmi definitívne schválila.

Občan má podľa predkladateľov ústavného zákona právo na to, aby sa sám rozhodol, či chce platiť v hotovosti. Deklarovali, že v poslednej dobe sú svedkami rôznych iniciatívnych krokov vedúcich k postupnému obmedzeniu tohto práva.

Konštatujem: Slovenské Hnutie Obrody už v roku 2019 verejne deklarovalo, že naším cieľom je presadzovať ochranu práva platiť hotovosťou. Aj legislatívne. Dôkaz TU.

V roku 2019 som vyhlásil: Človek musí mať zachovanú osobnú slobodu a jej súčasťou je aj platba v hotovosti. Určite budeme presadzovať to, aby sa mohlo platiť aj hotovosťou, a aby toto právo bolo legislatívne ošetrené v našom právnom systéme, napríklad aj formou ústavného zákona.

Ďakujeme poslancom NR SR, že si osvojili myšlienku SHO a schválili spomínaný ústavný zákon.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Médiá: Kvôli migrantom posilnila polícia hliadky v okolí hranice s Maďarskom. SHO reaguje

————————-

Obnovenie našej národnej meny patrí medzi hodnotové priority Slovenského Hnutia Obrody. Podrobnosti TU. Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds