Noviny Právo Národa: Róbert Švec nastavil zrkadlo Ficovi a ten opäť uvidel svoju pravú tvár, tvár pokrytca

Trojnásobný predseda vlády opäť prebil dno populizmu.

Dámy a páni. Súčasná vrcholová slovenská politika je tragickou žumpou, ale nájdu sa aj komické výnimky, ktoré, ale žiaľ, potvrdzujú prvú časť tejto vety.

Tak sme sa dozvedeli, že smeráci na čele s Ficom by chceli realizovať „návrat suverenity do slovenskej zahraničnej politiky“. 

Poviete si úsmevné, ba až bizarné. Áno, aj tak sa tá pristupovať k tomu, čo strana Smer vypustila do obehu, ale z pohľadu slovenských vlastencov ide o tupý populizmus toho najväčšieho kalibru. Opäť.

Veď predsa Fico, okrem iného, zabezpečil aj to, že sme prišli o našu národnú menu – slovenskú korunu TU, ktorú v roku 2009 za jeho vlády nahradila okupačná mena euro. Táraniny o tom, že Fico tomu už nemohol zabrániť, zostanú iba táraninami, ktorým súdny človek pravdaže neverí. Fico mal dostatok času, od roku 2006, keď sa stal predsedom slovenskej vlády zastaviť vlastizradný proces, ktorý pred ním spustil zločinec Dzurinda v premiérskom kresle. Fico mohol. Mal na to 3 roky, ale neurobil to… Už vtedy zradil národné a štátne záujmy Slovenskej republiky.

Bol to Fico, ktorý vyhlasoval hrdo a odhodlane, že miesto Slovenska je v jadre integrácie, v duchu zásady: čím hlbšie, tým lepšie…

Bol a je to ten istý Fico, ktorý formoval osudy nášho štátu slovenského v pozícii vládneho politika dlhých 12 rokov a čo urobil vo vzťahu k organizáciám akými sú EÚ a NATO, aby ochránil slovenskú suverenitu?

A preto jeho terajšie hranie sa na ochrancu a tvorcu slovenskej suverenity považujem za obludný a tupý populizmus, cieľom ktorého je zneužiť citové rozpoloženie veľkej časti slovenskej populácie na pozadí konfliktu na Ukrajine a vecí, ktoré s tým súvisia.

A to už nehovorím o tom, že politik typu Fica vie až príliš dobre, že Slovensko nemôže robiť suverénnu zahraničnú politiku, pokiaľ je náš štátom členom dekadentnej EÚ a zločineckej organizácie NATO. A v tom je cynizmus Fica a smerákov ešte nechutnejší ako ich táranie o návrate suverenity do slovenskej zahraničnej politiky.

A Ficovi, Blahovi, Kaliňákovi a ďalším odkazujem, aby sa nehanbili za svoju orientáciu, nech sa pokojne hrdo prihlásia k euroatlantickému smerovaniu, pretože to je ich domovská hodnotová stajňa. My sa za to na nich nebudeme hnevať… Aj takí môžu byť, už keď máme tú akože demokraciu.

Slovenské Hnutie Obrody dlhodobo ponúka jasné hodnotové ukotvenie a koncepciu v slovenskej zahraničnej politike TU, aj vo vzťahu k EÚ a NATO.

Áno, Slovensku ponúkame slovenskú cestu. Stačí sa nebáť a spoločne s nami na ňu vykročiť.

Hore hlavy, Slováci. Máme na viac.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: SHOCAST: Sme pripravení komunikovať a spolupracovať. Vždy sme boli a budeme. ALE…

————————-

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds