Noviny Právo Národa: Róbert Švec reaguje na pochybné iniciatívy typu Trojmorie…

Dámy a páni. V nedeľu 18. decembra som sa spoločne s kolegom Pavlom Poprockým zúčastnil diskusie v rádiu Slobodný Vysielač.

Okrem iného prišla reč aj na pochybné iniciatívy, ktorých cieľom je podkopávať a zničiť slovenskú štátnosť.

Takže, aby bolo jasné…

Slovenské Hnutie Obrody stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti. Naším cieľom je obnovenie úplnej štátnej zvrchovanosti na celom území slovenskom. Odmietame iniciatívy, ktoré hlásajú obnovenie Česko-Slovenska, Uhorska (v duchu myšlienky Orbán je pán… ), áno, aj takí pomýlení sa nájdu medzi nami, a odmietame aj poľskú pascu s názvom Trojmorie. S ľuďmi, ktorí presadzujú tieto infantilné vízie si nemáme čo povedať!

Slováci musia byť pánmi na svojom území a vo svojom štáte, aby zvládli ďalšiu dejinnú skúšku, ktorá klope na dvere. A tú zvládnu iba vtedy, ak budú svoju štátnosť vnútorne upevňovať, rozvíjať a nenechajú sa vlákať do ďalších pochybných spolkov. Skúsenosti s EÚ sú dostatočne rukolapným dôkazom toho, že najprv sú to rečičky o rovnoprávnosti v spolku a nakoniec sa z toho vykľuje diktát, v tomto prípade diktát Bruselu.

Slovensko musí byť a aj bude zvrchovaných, suverénnym a neutrálnym štátom, ktorý bude robiť vyváženú zahraničnú politiku na všetky svetové strany tak, aby boli chránené a napĺňané národné a štátny záujmy Slovákov. Taká je a navždy zostane strednodobá a dlhodobá vízia nášho hnutia.

S organizáciami, ktoré stoja a budú pevne stáť na spomenutých proslovenských hodnotových pozíciách sme pripravení spolupracovať.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

—————————-

Prečítajte si tiež: Hodnotové ukotvenie SHO: Vydajte sa spoločne s nami na cestu rovnú, cestu cti, cestu slovenskú

—————————-

Zdroj fotky: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds