Noviny Právo Národa: Sú „európske“ pravidlá a právo viac ako Ústava SR?

Dámy a páni. Médiá informujú: Právo na hotovosť v ústave? Nečítate poriadne európske pravidlá, odkazuje Európska centrálna banka (ECB) poslancom slovenského parlamentu. Slovensko ukotvilo v ústave právo na používanie hotovosti. Zdá sa ale, že 111 poslancov, ktorí v júni zmenu základného zákona schválili, kopalo do otvorených dverí. Navyše poslanci si odklepli niečo, čo podľa Európskej centrálnej banky (ECB) nebolo v ich kompetencii. 

Čo prekáža ECB? Výhrad je niekoľko. ECB ich rozdelila do viacerých oblastí. ECB v prvom rade upozorňuje na to, že záruka vydávania hotovosti ako zákonného platidla nie je v kompetencii členského štátu eurozóny. Ústava tak podľa ECB nie je v súlade so zmluvou o fungovaní EÚ. Tá hovorí, že vydávať eurobankovky môže ECB a národné centrálne banky, ktoré na základe povolenia ECB môžu vykonávať jej právomoc a vydávať bankovky. 

A čo to pre Slovensko znamená? Ak necháme legislatívu v tomto stave, Slovensku hrozí pokuta. Môže mu ju uložiť Súdny dvor Európskej únie. Ak členská krajina nedodržiava európske pravidlá, môže sa na súd obrátiť Európska komisia. Výška pokuty nie je jasná, závisí od viacerých okolností. Výšku pokuty určujú tri okolnosti: dôležitosť porušeného pravidla, dĺžka obdobia, počas ktorého porušenie trvá, a schopnosť krajiny uhradiť pokutu. Vo všeobecnosti ale platí, že výška pokuty má mať odstrašujúci účinok. Zdroj TU

Konštatujem: Tu máme ďalší dôkaz toho, že slovenské zákony a aj Ústava SR sú na území nášho štátu slovenského menej ako „európske“ pravidlá a právo. A to je aj odpoveď aj pre tých, ktorí tvrdia, že slovenská ústava má väčšiu právnu silu na našom území ako „európske“ právo, lebo to povedal JUDr. Štefan H.

Slovensko je dnes kolóniou dekadentnej EÚ, kolóniou ekonomickou, politickou a aj mediálnou. Jedinou cestou ako von z tohto marazmu je opustiť EÚ, obnoviť našu národnú menu – slovenskú korunu a aj štátnu suverenitu a nezávislosť vo všetkých oblastiach, a kráčať cestou rovnou, cestou slovenskou.  

Naša vízia pre vás, Slováci TU.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: VIDEO. Švec: Požadujeme RECIPROCITU! Keď EÚ stopne Slovensku eurofondy, my musíme…

————————-

Zdroj fotky: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds