Pavol Poprocký: Na zbytočnosti sa vždy nájdu peniaze. Začnú sa konečne riešiť aj problémy ľudí?

Ruminčania, priatelia, keď sledujem maďarské spravodajské stránky pôsobiace na území Slovenskej republiky, žasnem, aké „problémy“ vraj trápia maďarskú menšinu na Slovensku.  Tieto „spravodajské“, vskutku propagandistické stránky, sú rozdelené hlavne medzi dve menšinové strany a veľmi rafinovane a intenzívne vyťahujú tzv. maďarskú kartu, ktorá v nedávnej minulosti zbytočne rozhádala Slovákov a Maďarov.  

Veľmi často riešia akési porušovanie menšinových práv slovenských Maďarov. Riešia „problémy“, ktoré si sami vymýšľajú a nastavujú svojim čitateľom a prezentujú ich ako porušovanie menšinových práv. Riešia to, za čo sú politickými stranami, ktorých financovanie je prinajmenšom sporné, zaplatení a od objektivity majú pekne ďaleko a len polarizujú pomerne pokojne žijúcu spoločnosť na slovenskom juhu.

———————–

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký: Popri cestách bordel, ale hlavne, že sa menia tabule

———————–

Keď som mal cestu ku koncu obce, v ktorej bývam, pri pohľade na rozbitú ruminskú cestu, chátrajúci a zdevastovaný kaštieľ, chýbajúcu nedokončenú kanalizáciu v obci, som sa zhrozil nad absurdnosťou a zbytočnosťou nových väčších tabúľ v maďarčine, ktoré prednedávnom osadili.  Nie, kvôli tomu, že majú reflexný prvok, ktorý slovenský ekvivalent nemá a pri zasvietení naň slovenský nápis ani nevidno, lebo vás nová tabuľka oslepuje, nie kvôli tomu, že tam nejaký maďarský nápis vôbec je, ale kvôli tomu, že súčasný darebácky režim a menšinové strany doteraz iba politizovali a nerobili zodpovednú politiku, ktorá by reálne riešila problémy obyvateľov Slovenskej republiky.

Nové tabule sú len výsledkom politikárčenia dvoch menšinových strán. Tie svojím politikárčením len zneužívajú občanov Slovenskej republiky, hlavne maďarskej národnosti, aby ich volili a tak sa udržali pri koryte, kde môžu aj naďalej riešiť svoje kšefty.

Priatelia, to, že som funkcionárom Slovenského Hnutia Obrody neznamená, že ja alebo SHO je proti akejkoľvek lojálnej a slušne žijúcej menšine na Slovensku. Práve naopak. Chceme, aby každý normálny, lojálny a slušný človek, ktorý poctivo pracuje a odvádza dane do štátneho rozpočtu, mal zabezpečené všetky základné služby a potreby, ktoré potrebuje ku svojmu fungovaniu a zveľaďovaniu svojej rodiny a spoločnosti.

Dnes nezodpovední štandardní politici len ruminskými tabuľami vyhodili 416 eur, keďže jedna tabuľa + jej osadenie stojí  104 eur, zajtra to len tak z rozmaru, môže byť 10-tisíc, pozajtra 100-tisíc a tak ďalej.

Máte to však šancu zastaviť a to tým, že vo februári 2020 budete voliť nás, Slovenské Hnutie Obrody. Voľte číslo 5.

Autor článku Pavol Poprocký je členom predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a kandidát do NR SR.

————————

Prečítajte si tiež: Video: Náš juh potrebuje nové cesty a pracovné príležitosti. A nie väčšie dvojjazyčné tabule

————————

Pozrite si aj fotky z obce Rumince v okrese Rimavská Sobota. Cesty v katastrofálnom stave, miestny kaštieľ už čoskoro spadne obyvateľom na hlavu, ale na nové väčšie tabule a iné zbytočnosti peniaze sú. Škandalózne! 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds