Róbert Švec: Odsúdenie novinára za citovanie osobností je zločinom proti slobode slova a prejavu

Samosudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku odsúdil šéfredaktora časopisu Zem a Vek Tibora Eliota Rostasa za údajné hanobenie národa, rasy a presvedčenia a to z toho dôvodu, že novinár vo svojom článku citoval slovenské historické osobnosti. Viac o politickom procese s novinárom si môžete prečítať TU.

Tibor Eliot Rostas dostal peňažný trest vo výške 4 000 eur, prípadne náhradný trest odňatia slobody vo výmere troch mesiacov, keby nebol schopný zaplatiť. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný aj prokurátor sa voči verdiktu odvolali.

———————–

Prečítajte si tiež: Niet väčšieho otroka ako ten, ktorý si vo svojom zotročení myslí, že je slobodný

———————–

K rozsudku samosudcu zaujal stanovisko Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody:

Liberálom už nestačí, že prenasledujú názorových oponentov a robia im problémy v školách a na pracoviskách, rozhodli sa, že názorových oponentov budú vláčiť po súdoch a zatvárať. Odsúdenie novinára za citovanie osobností je zločinom proti slobode slova a prejavu, za ktoré bude príslušný samosudca a všetci predstavitelia silových zložiek súčasného darebáckeho režimu namočení do tohto politického procesu, braní na zodpovednosť. Na Rostasa a časopis Zem a Vek môžeme mať rôzne názory, ale súdiť niekoho za to, že v článku citoval historické osobnosti je nehanebné. Dnešným dňom, v 30. roku od Nežnej revolúcie, sa začína nová totalita. Totalita liberálna.

Slovenky a Slováci. Nenechajte sa umlčať, pretože dnes si  súčasní režimisti vyšliapli na novinára Rostasa, zajtra pôjdu aj po vás.

Preto vo voľbách 29. februára 2020 voľte slovenských vlastencov, ktorí urobia s ponovembrovými zločincami poriadok. Voľte Slovenské Hnutie Obrody, voľte číslo 5.

Z volebného programu SHO vyberáme: Odmietame zneužívanie polície na boj proti politickej a názorovej opozícii. Zložky štátu zodpovedné za bezpečnosť občanov musia byť využívané efektívne a výlučne na boj so skutočnou kriminalitou – korupciou, násilnými trestnými činmi, obchodom s drogami, majetkovou trestnou činnosťou atď.

———————–

Prečítajte si tiež: SHO: Súdiť niekoho za to, že citoval osobnosti je nehanebné. Je to pošliapanie slobody slova

———————–

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds