Pavol Poprocký: Nenechajme si znechutiť Slovensko! Nádej pre našu otčinu žije! Stačí si uvedomiť, že…

Pred pár dňami som sa zhováral s jedným mojím dobrým známym, ktorý sa hlási k maďarskej národnosti.

Počas vcelku plodného rozhovoru sme preberali aj frašku s názvom C-19 či súčasnú ukrajinskú krízu, sa mi priznal, že už nedôveruje Slovensku a svoje nádeje obracia na Orbánove Maďarsko. A hoci som ho hneď spresnil a opravil, aby si neplietol dojmy s pojmami, že Slovensko za nič nemôže, ale jeho nešťastné, teda nekompetentné, zlodejské a klamárske vlády, chápem jeho pocity.

Sám totiž žijem v rovnakej prihraničnej obci, ako on a tiež vidím a na vlastnej peňaženke cítim rozdiel, keď napríklad idem nakupovať. Najciteľnejšie, keď idem natankovať. Na Slovensku prekročila cena za liter benzínu 1,70 eura, zatiaľ čo v Maďarsku sa cena kolíše v závislosti od kurzu medzi 1,20 až 1,30 eura. Áno, uvedomujem si, že je to iba do istého času, a potom možno ceny vystrelia aj u nášho južného suseda, ale aj toto je cesta, ako pomôcť svojmu národu prečkať zlé časy aspoň na určitý čas. A na Slovensku? Tu sa veselo rozhadzuje na hlúposti, na cudzincov a k národu, ktorý tu odpradávna žije sa Hegerovi zločinci spolu s agentkou z Prezidentského paláca správa ako macocha k nevlastnému dieťaťu.

V Maďarsku sa už dlhú dobu môžete pozrieť ľuďom na ich tváre. Handry na ústach nosí len málokto a v tomto ohľade žijú vskutku normálny život, čo platilo aj v časoch, kedy na Slovensku premotivovaní „strážcovia zákona“ bili ľudí v obchodoch za nenasadený kus handry, resp. plastu, a to s požehnaním ešte viac premotivovaného covidového karieristu a zločinca Hamrana.

Možno je rozdiel v nosení náhubkov na Slovensku a v Maďarsku aj o tom, že Maďari si nenechajú v takej miere skákať po hlave, ale domnievam sa, že aj odôvodnenie tohto stavu môžeme pokojne hľadať v prístupe maďarskej vlády. Ak by Orbán nadával maďarským občanom do štekajúcich psov, opíc, dezolátov, nezodpovedných… po novom aj ruských agentov, trollov, ako sme to mohli vidieť a počuť za posledné dva roky u nás, tak by nielenže nevyhrával predvolebné prieskumy, ale už dávno by Budapešť (a nielen ona) bola na nohách.

Chápem teda frustráciu aj môjho známeho, aj všetkých ostatných občanov Slovenskej republiky, ale ešte raz, na záver môjho komentára, podotknem, že nádej žiadneho Slováka akejkoľvek národnosti nie je v zahraničí, ale na Slovensku a doplním, že svetlá budúcnosť Slovákov nie je v politických dinosauroch, ktorí na Slovensku už bačovali a aj kvôli nim si teraz žijeme tak, ako si žijeme, a naša budúcnosť nie je ani v politických pobehliciach, ktoré hrajú na ľudí svoju falošnú hru novej značky a novej politiky, pritom koketujú s myšlienkou spojiť sa aj s diablom, ktorý nám už vládol, len aby boli pri válove, či slovenská budúcnosť nesmie už viacej byť v rukách liberálnej a nielen politicky promiskuitnej (ich slovníkom) „čvargy“, ktorá znásilňuje náš národ od marca 2020.

Naša slovenská budúcnosť je v nás samých, v Slovákoch a všetkých lojálnych občanoch Slovenskej republiky. A či ju, ako národ, zveríme do rúk slovenským vlastencom zo Slovenského Hnutia Obrody alebo tým, ktorých som už nepriamo pomenoval, to už je tiež na nás.

Len potom nebedákajme a nezáviďme susedovi, keď sa my sami necháme zviesť na zlé chodníčky…

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Róbert Švec reaguje na možnosť rozmiestniť jadrové zbrane severne od štátu slovenského

————————

Mgr. Pavol Poprocký pôsobí v okrese Rimavská Sobota. Vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor slovenský jazyk a literatúra. Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Mikinu víťazov si môžete objednať TU.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná najmä pre vaše dobro.

————————–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds