Pavol Poprocký: SHO ako liaheň narcizmu a egoizmu? Na to sú tu iní

Dňa 25. októbra to bolo presne 5 rokov, kedy som bol oficiálne prijatý medzi partiu odhodlaných, rozvážnych a cieľavedomých vlastencov a bežných ľudí so srdcom na správnom mieste, s triezvym a rozumným pohľadom na svet a dianie okolo seba.

Vstúpil som do Slovenského Hnutia Obrody. Do občianskeho združenia, ktoré ma zaujalo svojou rozvážnosťou, primeranou razantnosťou, bojovnosťou, ale hlavne rovnou chrbticou a neoblomnosťou v názoroch a postojoch.

Za tých 5 rokov sme si prešli rôznymi situáciami. Často boli nepríjemné, spôsobené ľuďmi, od ktorých sa to neočakávalo a ktorí sa profilovali, ako budúce esá vo vlasteneckom spektre. Žiaľ, precenili svoje schopnosti, nedokázali zniesť inú, než pozitívnu kritiku, zavládol v nich egoistický princíp – „Ja, ja, ja“. Takýto ľudia sa väčšinou „odfiltrovali“ sami, pretože cítili tlak hnutia (nielen vedenia), že SHO nebolo, nie je, ani nebude liaheň egoizmu, narcizmu, ale naopak, hnutie založené na vzájomnej pomoci, spolupráci, kde každý jeden člen môže iniciovať, navrhovať, realizovať, budovať, povedať svoj názor.

———————–

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký: Zodpovedne obhajovať záujmy Slovákov. Vždy a všade. To je naša cesta

———————–

SHO nikdy nebolo a nikdy nebude o jednom mužovi, žene. Na to vždy dbal už samotný predseda Róbert Švec. Osobne si neviem predstaviť lepšieho predsedu SHO, než je on. Nikdy umelo nebudoval akýsi kult osobnosti, aký môžeme vidieť u „konkurencii“, vždy dal možnosť inému prejaviť sa, nikdy sa nepasoval do pozície jediného-nenahraditeľného. Naopak, vždy sa snažil a snaží sa ísť vzorom, a tak chce, aby kráčalo aj naše víťazné hnutie, za čo mu patrí obrovské poďakovanie a úcta.

Slovenské Hnutie Obrody si prešlo mnohými skúškami, úskaliami, mnohí „národniari“ nám neverili a viacerí nás podceňujú aj dnes. Nevadí. Je to ich problém, ich malosť, že nedokážu prijať fakt, že SHO nabehlo na vlnu rastu, vlnu úspechu, ktorý je postavený a hlbokých a širokých základoch, od roku 2004, a je podkutý občianskym aktivizmom, ktorý má všetko, čo má mať aj poriadna vlastenecká politika: zodpovednosť, ráznosť, strojenosť, slušnosť, dlhodobosť, férovosť, ľudskosť a, samozrejme, hrdosť.

Aj na týchto atribútoch je postavené aj politické SHO. A kým tak bude a kým budem môcť, veľmi rád sa i naďalej budem spolu s mojimi kolegami, teda spoločne s vami, podieľať na tom, aby Slovensko slovenským bolo, aby Slovák a každý normálny, lojálny občan Slovenskej republiky bol v nej pánom, aby nebol podnájomníkom vo svojej domovine.

A v tom nám Pán Boh pomáhaj!

Autor: Pavol Poprocký

———————–

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký k cenzúre na Facebooku: Liberálna demokracia používa totalitné praktiky

———————–

Zľava: Štefan Polačik, Róbert Švec, Rastislav Bartoš, Daniel Rajniak, Ladislav Kováčik, Pavol Poprocký, a Pavol Skýpala

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds