SHO: Imperatívny mandát ako liek na bordel parlamentný? Politický lekár Róbert Švec reaguje

Tento politický bordel musí skončiť. Nie je možné, aby bol niekto zvolený do NR SR na kandidátke jednej strany a kým skončí volebné obdobie preskočí do inej strany.

Máme cca rok a pol po voľbách a už sa z odídencov od Mariana K. a Roberta F. sformovali nové politické subjekty, ktoré vyhlasujú, že majú svojich poslancov v NR SR. No nemajú. Sú to prebehlíci, ktorí sa do vysokej politiky dostali po chrbte niekoho iného a teraz sa tvária, že reprezentujú ľudí pod inou značkou, a že je to OK.

Najnovšie sa rozpadá vládna strana Za ľudí, z ktorej časť poslancov už prebehla Sulíkovi a časť poslancov možno skončí u Matoviča, a všetci sa budú tváriť, že je to v poriadku, akože demokracia.

Pri optimalizácií volebného systému, s ktorou počítame v rámci nášho projektu Priama demokracia SK, musíme vážne diskutovať aj o imperatívnom mandáte poslanca. Poriadok musí byť obnovený!

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký: Slovenský juh nepotrebuje nové tabule. Potrebuje podmienky pre dôstojný život!

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds