Písal sa 1. január 2020: Začali sme s novou tradíciou. Obnovenie našej štátnosti oslavujeme v Štúrovom Zvolene

Slovenky a Slováci. Tento rok sme odštartovali novú tradíciu. Obnovenie slovenskej štátnosti, vznik súčasnej druhej Slovenskej republiky (1.1.1993) budeme oslavovať každý rok 1. januára v Štúrovom Zvolene.

Za najväčší výdobytok spoločenských zmien v bývalom Československu považujeme obnovenie slovenskej štátnosti 1. januára 1993. Pretože iba vo svojom štáte sa môže národ a prostredníctvom národného spoločenstva aj jednotlivec plnohodnotne vyvíjať.

Nie duchovné a národné bezdomovectvo, ako sa to aj dnes snažia nahovoriť, najmä mladým Slovákom, duchovní bezdomovci na námestiach slovenských miest, je budúcnosť nášho štátu a Európy, ale aktívne pozitívne vlastenectvo, ktoré bude hrádzou pred morálnou a aj spoločenskou dekadenciou, je budúcnosť Slovenskej republiky, ale aj celej Európy.

Naši predkovia pre nás vybojovali slovenskú štátnosť. A my preberáme po nich štafetu slovenského vlastenectva. Hrdo, dôstojne a zodpovedne.

————————-

Prečítajte si tiež: Marián Chudý: Aký bude rok 2020? Každý z nás má veľkú moc a možnosti meniť veci k lepšiemu

————————-

Pozrite si aj fotografie zo Zvolena. Písal sa 1. január 2020:

Róbert Švec počas úvodného príhovoru.

Účastníkom podujatia sa prihovoril aj Štefan Polačik.

Čestnú stráž s vlajkou Slovenskej republiky držal Pavol Skýpala.

S príhovorom vystúpil aj Pavol Poprocký.

Katarína Boková počas príhovoru.

Park Ľudovíta Štúra vo Zvolene bude každý rok dejiskom osláv obnovenia slovenskej štátnosti.

Róbert Švec považuje Ľudovíta Štúra za najvýznamnejšieho Slováka v našich dejinách.

Veniec Slovenského Hnutia Obrody k pamätníku Ľudovíta Štúra položili Štefan Polačik a Pavol Poprocký.

Novoročné posedenie po úspešnom podujatí pri káve a čaji.

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds