POZVÁNKA do Bratislavy: Oslávte s nami Deň Ústavy SR a zoznámte sa s našimi ľuďmi, ktorí…

Slovenky, Slováci a všetci lojálni občania nášho štátu slovenského.

Pozývame vás na oslavu Dňa Ústavy SR, ktorá sa uskutoční v piatok 1. septembra 2023 od 15:00 hod. pred Prezidentským palácom v Bratislave.

Ľudovít Števko, publicista: Prvého septembra 1992 Slovensko ako zvrchovaný štát na mape Európy ešte nejestvovalo. Ale už malo svoju ústavu. Bol to prvý veľký zápis do novodobej kroniky slovenského národa, ktorý predchádzal vyhláseniu samostatnej Slovenskej republiky dňa 1. januára 1993. Ústava je zákon zákonov, čo znamená, že je hierarchicky najvyššie postavený právny predpis štátu. Podľa záznamu slovenského zákonodarného zboru Ústava Slovenskej republiky bola prijatá 1. septembra 1992 o 22:26 hod. Proces jej prijímania vyvrcholil individuálnym a verejným hlasovaním, v ktorom mali poslanci vyrieknuť osudovú vetu: „Hlasujem (alebo nehlasujem) za Ústavu Slovenskej republiky!“ Zostáva navždy zapísané, že za tento fundamentálny právny dokument hlasovalo 114 poslancov vtedajšej Slovenskej národnej rady.

Podrobnosti TU.

Róbert Švec, predseda SHO: Prijatím slovenskej ústavy sa urobil ďalší dôležitý krok k obnoveniu slovenskej štátnosti – vzniku súčasnej druhej Slovenskej republiky. Ak by sme dnes nemali náš štát, dopadli by sme ako Moravania, Slezania a iní, ktorí sú dnes iba zemepisným pojmom bez svojho národného a štátneho ukotvenia.

Dámy a páni. V druhej časti programu vám predstavíme kandidátky a kandidátov Slovenského Hnutia Obrody do Národnej rady Slovenskej republiky.

Tešíme sa na stretnutie s vami a prineste si so sebou štátne vlajky SR.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Róbert Švec naložil Ficovi za jeho pokrytecké táraniny o slovenskej zahraničnej politike

————————

Zdroj obrázku: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds