SHO: Orbán opäť táral. Pavol Poprocký ho upratal ako sopľavého chlapca

Orbán opäť táral. Tentokrát v Rumunsku o Slovensku ako o nejakých odtrhnutých územiach od Maďarska.

O tom, že by malo ísť o nešťastné konštatovanie nemusíme ani hovoriť. Je to prinajmenšom odsúdeniahodné, aby pohrobkovia a vyznávači revizionizmu a šovinizmu takto ničili pokoj a mier medzi Slovákmi a Maďarmi, a ostatnými národmi žijúcimi v Dunajskej kotline.

Áno, odsudzujem tieto slová maďarského premiéra, rovnako ako každý, kto nám Slovákom aspoň trochu dopraje právo národa na vlastný štát. Avšak, na rozdiel od ostatných, ja nie som z tohto výroku šokovaný. Prečo? Pretože toto je nenávistný slovník a pomätené myšlienkové pochody budapeštianskeho režimu, ktorý je cez vládne inštitúcie, škôlky, školy, či iné ustanovizne vtláčaný Maďarom do hláv systematicky a dlhodobo. Pravdaže, za ťažké miliardy forintov.

A tie si veselo tečú aj na Slovensko. Často na kontroverzné účely, ktoré často hraničia alebo sú priamym prejavom iredenty a podkopávania poňatia štátnej suverenity a územnej celistvosti nášho štátu v očiach občanov SR! Niektoré forinty skončia v „pamätníkoch“, iné sa preperú cez cirkev, či niektoré končia vo vreckách rôznych „aktivistov“, „analytikov“, „komentátorov“, či „politikov“, ktorí sa nielenže netaja tým, že sú dotovaní Budapešťou, ale cez rôzne príspevky na sociálnych sieťach a pochybných médiách ospevujú bravúrnosť orbánovskej revizionistickej politiky. Len teraz neviem, či je to z toho, že dotyční disponujú až natoľko nízkym IQ a myslia si, že ich za takúto podvracačskú činnosť nikdy nestihne trest alebo majú plán B a sú natoľko nenásytní a úplatní, že zostanú na visieť na Orbánovom cicku a plniť si svoje domáce úlohy do konca… tieto protislovenské živly menovať nemusím. Ukazujú sa vám sami.

V dnešných dňoch aj na bilbordoch a pútačoch umiestnených na slovenskom juhu, aj cez ktoré sa chcú dostať do parlamentu štátu, ktorý z duše nenávidia.

Každopádne, hrdá a rozumná slovenská vláda by mala za takéto prejavy, ktoré musia patriť už iba do minulosti, potrestať každého, kto sa ich dopustí. Ako? Napríklad: pokutou, vyhostením, zákazom vstupu na územie SR, ale aj odňatím slobody. K takýmto riešeniam tohto problému je SHO naklonené a nemá zábrany ich realizovať.

… pretože jedna vec je mať názor, druhá je, aké dopady majú takéto choromyseľné táraniny. Alebo sa chceme dožiť toho, čo pred takmer 110 rokmi na začiatku prvej svetovej vojny vykrikovali maďarskí šovinisti: „ÉLJEN A HÁBORÚ!“ („Nech žije vojna!“)?

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO a náš človek na otázky národnostné a etnické, s dôrazom na slovenský juh.

————————-

Prečítajte si tiež: Róbert Švec vyškolil Orbána: Budú aj Slováci žiadať všetko späť? Dôvody by sa našli

————————-

Pavol Poprocký: Táto fotografia vznikla v júli 2023 v Budapešti pri „pamätníku“ „maďarských“ miest a obcí, medzi ktorými sú všetky usadlosti zaniknutého Uhorska. Už za tento revizionistický „pamätník“ mal byť Viktor Orbán zbavený možnosti vstupu na územie druhej Slovenskej republiky. Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds