Sčítanie 2021. Pavol Poprocký: Nekomplikujme si život. Prihlásme sa k jednej národnosti!

Február 2021 sa, okrem iného, zapíše do novodobých dejín našej vlasti, ako mesiac, kedy začalo prvé elektronické sčítanie obyvateľstva Slovenska. Je špecifické aj tým, že sa v ňom objavila sporná otázka o druhej národnosti.

Táto otázka v dotazníku je sporná hlavne z toho hľadiska, ako bude údaj o dvoch národnostiach v budúcnosti, po sčítaní obyvateľstva, ktoré je, mimochodom, povinné, interpretovaná.

Bude občan slovenského štátu vnímaný, ako „mačkopes“ alebo ako „ani ryba, ani rak“? Dostane sa na základe uvedenia dvoch národností cudzí jazyk aj do obcí a miest, kde sa týmto cudzím jazykom v skutočnosti nerozpráva a budú vynakladané ďalšie zbytočné financie na fiktívnu dvoj- alebo trojjazyčnosť?!

Budú sa musieť Slováci učiť cudzí jazyk, len preto, lebo touto otázkou vzniknú ďalšie nepotrebné jazykové práva, ktoré zo zákona po novom naberajú platnosť, keď sa ku danej národnosti prihlási aspoň 15% obyvateľov  z danej samosprávy?! Ako sa budú občania s hybridnou „národnosťou“ spočítavať?

Rovnako, ako neprehľadná je táto otázka v dotazníku, rovnako neprehľadne to bude vyzerať aj po vyhlásení výsledkov, ak sa ku hybridnej „národnosti“ občania, hlavne z akejsi nostalgie, prihlásia. Stojí nám táto „novotina“ z nostalgie za zbytočné problémy, ktoré sú s ňou spojené? Načo a komu je prospešné ďalšie trieštenie obyvateľstva na menšie celky?

My v Slovenskom Hnutí Obrody vieme, ako predísť zbytočným problémom a chaosu. Každý občan Slovenskej republiky nech sa prihlási k jednej národnosti, podľa svojho slobodného výberu. Získané čísla budú prehľadnejšie a presnejšie pre každého. Aj pre obyvateľov, aj pre politikov, aj pre tých, ktorí to budú zratúvať. Veď, načo si komplikovať život, keď naozaj nemusíme?

Prihlásme sa k našim koreňom, Slováci! Je to ten najmenší dlh, ktorý musíme našim predkom splatiť TU.

Sme Slováci: www.scitanie.sk

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

 ——————————

Prečítajte si tiež: SHO: Podporte naše občianske aktivity 2% z vašich daní. Za silné a sebavedomé Slovensko!

——————————-

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds