Sčítanie obyvateľov… 2021. Pavol Poprocký: Vracajú sa nekalé praktiky tabuľkové z čias uhorských?!

Netrvalo to dlho a krátko po zverejnení výsledkov sčítania obyvateľov Slovenskej republiky v roku 2021 sa začali ozývať hlasy kadejakých politických špekulantov (zväčša iredentistov), šarlatánov a príštipkárov, ktorí obhajovali a obhajujú schizofrenické uvádzanie dvoch národnosti v tomto celoštátnom prieskume. Ale po svojom a s protislovenskou pachuťou.

Podľa podporovateľov tohto alogizmu je potrebné k občanom so zvolenou jednou národnosťou, napríklad maďarskou, pripočítať aj tých, ktorí si v elektronickom sčítaní uviedli aj ďalšiu, inú, ako maďarskú národnosť. Vraj, keď sa označili AJ za Maďarov, tak sú to IBA Maďari! To, že sa označili aj za Slovákov, to ich už akosi nezaujíma. A za svojím si stoja aj napriek tomu, že veľmi dobre vedia, aká je realita, že oblasti Slovenska, kde so Slovákmi slovenskej národnosti žijú aj Slováci maďarskej národnosti, sa každým rokom vyľudňujú (hlavne vysťahovalectvo, vyššia úmrtnosť, ako pôrodnosť), čo sa týka hlavne maďarskej menšiny, poprípade vedome prehliadajú fakt, že mnohí, ktorí si uviedli aj maďarskú národnosť, tak zrejme urobili iba zo sentimentu; napríklad v Žilinskom kraji (639 osôb).

Z toho jasne logicky vyplýva, že podiel tejto menšiny, ktorej trendy vývoja sú také, aké sú, je skokovo nižší. Aj to vedia. A preto sa zo svojich pozícií uchyľujú k snahám o (s-)falšovanie výsledkov sčítania a takto umelo chcú zvýšiť počty predmetnej menšiny, aby sa mohli pred 7,75% maďarskou menšinou pokrytecky prezentovať, ako oni prispeli k jej minimálnemu úbytku, z 8,49% na 8,4%.

Je predsa logické, že tam, kde niekoho alebo niečoho v reálnom živote ubúda, tak ho musí ubudnúť aj štatisticky. Ak niekto tvrdí opak, tak účelovo zavádza a klame. A to je prípad aj osôb, ktorí obhajujú blud s názvom hybridná národnosť, ani nie tak pre blaho predmetnej menšiny, ale pre seba, keďže mnohí z nich sú prisatí na projekty a programy týkajúce sa menšinových otázok. A aj tu platí priama úmera. Čím menej príslušníkov menšín, tým menej zdrojov na obohatenie sa a tým menšia šanca na niečom parazitovať, či už materiálne alebo aspoň politicky.

Pripomínam, že Štatistický úrad SR vo výsledkoch sčítania uvádza konečné percentuálne podiely predstaviteľov národností žijúcich na území Slovenskej republiky. To znamená, že podiel maďarskej menšiny za desať rokov klesol z 8,5 na 7,75%, teda v žiadnom prípade nestagnuje, ako sa nás rôzni pokryteckí agitátori snažia presvedčiť! A nie, neteším sa z toho, iba sumarizujem sprístupnené dáta, aby boli interpretované tak, ako v skutočnosti sú, a nie tak ako by si to niekto prial. A mimochodom, o badateľnom poklese príslušníkov maďarskej menšiny hovoria aj údaje o materinskom jazyku, kde je jeho používateľov menej o viac ako 45-tisíc, čo zhruba sedí s úbytkom pri uvádzaní národnosti.

Ako teda ďalej? Ako vnímať a pracovať s údajmi vzniknutými z bludu s názvom hybridná národnosť? Jednoducho! Ako POKUS-OMYL! Zbytočne sa touto otázkou totiž zvírili vody v priehľadnom systéme evidovania národností a do celej otázky sa vniesol interpretačný chaos.

Cestou je systém jedného občianstva, jednej národnosti, jedného materinského jazyka, ktorý sa rokmi osvedčil a udával najpresnejšie údaje o obyvateľoch. Ak sa teda Adam cíti za Slováka, nech sa k nemu hlási. Ak sa Ildikó považuje za Maďarku, nech si dá maďarskú národnosť. Ak je Dezider tmavšej pleti a cíti sa byť Cigánom, nech dá o sebe vedieť. Rovnako aj Rusínka Janka z Medzilaboriec, nech sa nebojí a uvedie svoju národnosť.

Stačí sa vrátiť k tomuto a hneď bude situácia na poli národnostnom priehľadnejšia a o pár zbytočných funkcií menej.

K tejto téme si vypočujte aj podcast TU.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.

 ————————-

Prečítajte si tiež: Sčítanie obyvateľov… 2021. Pavol Poprocký: Slováci sa ateizujú. Niet sa čomu čudovať, keďže cirkvi…

————————–

Mgr. Pavol Poprocký pôsobí v okrese Rimavská Sobota. Vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor slovenský jazyk a literatúra. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds