SHO a 17. júl: Sme národ s poslaním v európskom priestore. Nech teda zavládne doba slovenská

Dňa 17. júla, pamätným dňom Slovenskej republiky, oslávime výročie prijatia Deklarácie SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky (17. júl 1992).  Ak by sme dnes nemali našu druhú Slovenskú republiku, dopadli by sme ako Moravania, Slezania a iní, ktorí sú dnes iba zemepisným pojmom bez svojho národného a štátneho ukotvenia. Ďakujeme všetkým, ktorí začiatkom 90. rokov 20. storočia bojovali za obnovenie slovenskej štátnosti.

A na znak vďaky, aj v tento pamätný deň, vyvesíme štátne vlajky na našich dvoroch, balkónoch, domoch, bránach, autách… Nemáme sa za čo hanbiť a už vôbec nie sa za takúto prirodzenú demonštráciu našej etnicity ospravedlňovať. Sme svojprávny a hrdý národ s bohatým kultúrnym dedičstvom, históriou a s pozitívnou budúcnosťou a poslaním v európskom priestore. Sme Slováci, nech teda zavládne doba slovenská!

Nestojte bokom, neprizerajte sa a pridajte sa k nám TU, vstúpte do našich radov a pomôžte nám oslobodiť a obrodiť našu vlasť TU!

Pápež Ján Pavol. II: „Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte! Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami a kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií.“

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO.

————————–

Symbol dvojitého kríža je s naším národom spojený už vyše 1 000 rokov. Dvojkríž bol symbolom Nitrianskeho kniežatstva a aj Svätoplukovej ríše. V Uhorsku sa používal dvojkríž ako znak naddunajských území Uhorska. Prvá i druhá Slovenská republika nadviazala na slávnu históriu našich predkov a dvojkríž, náš historický symbol, tak vstúpil do najnovších dejín nášho národa. A ďalších minimálne 1 000 rokov bude dvojitý kríž ochraňovať naše spoločenstvo. Nálepky Slovenského Hnutia Obrody si môžete objednať TU.

————————–

Slovenské štátne vlajky hrdo vejú aj v okrese Rimavská Sobota. Zdroj fotky: SHO

————————

Prečítajte si tiež: Písal sa 17. júl 1992: Mať svoj štát znamená život. Sme pokračovateľmi slovenského príbehu

————————

Slovensko je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami a kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií. Zdroj fotky: SHO

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds