SHO: Čaputová zvažuje čo s 13. dôchodkom. Róbert Švec: Nezvažujte! A podpíšte

Prezidentka Zuzana Čaputová budúci týždeň oznámi, či podpíše novelu zákona, ktorou sa má zaviesť na Slovensku 13. dôchodok. Národná rada Slovenskej republiky na mimoriadnej schôdzi v utorok 25. februára schválila zavedenie 13. dôchodku a od novembra tohto roka sa na Slovensku má zaviesť pre všetkých penzistov.

Nahradil by tak doterajší vianočný príspevok, ktorý Sociálna poisťovňa vyplácala len tým penzistom, ktorých dôchodok alebo súhrn dôchodkov dosahoval najviac 658,50 eura. Informujú médiá.

Na nerozhodnosť a vajatanie Zuzany Čaputovej reaguje Róbert Švec, ktorý konštatuje: Úprimne, neviem čo zvažuje. Väčšina slovenských dôchodcov živorí, a preto všetko, čo im pomôže dôstojnejšie žiť, si zaslúži podporu. Počas predvolebnej kampane SHO jasne komunikovalo, aby sme nešli cestou vianočných, letných, veľkonočných a iných dôchodkov, ale, aby sa minimálny dôchodok jednorázovo zvýšili o 100 eur a na minimálny dôchodok sa naviazali všetky ostatné dôchodky. Aby sa dôchodky našich ľudí aspoň priblížili k tým v západnej Európe. Ale keďže voľby dopadli tak ako dopadli, treba našim dôchodcom dopriať aspoň tie 13. dôchodky.

P. S. Pripomínam, že keď je Matovič schopný nájsť v rozpočte 10 miliónov eur ročne na uplácanie novinárov, okrem iného, tak sa nájdu peniaze aj na vyššie dôchodky. To pre tých, ktorí by sa chceli pýtať tú obohranú a falošnú otázku: A kde by ste na to zobrali peniaze?

————————–

Prečítajte si tiež: Čaputová požaduje odchod Kočnerových ľudí. Ale za veľvyslanca vymenovala Kočnerovho kamaráta

————————–

Róbert Švec: Keď je Matovič schopný nájsť v rozpočte 10 miliónov eur ročne na uplácanie novinárov, okrem iného, tak sa nájdu peniaze aj na vyššie dôchodky. Zdroj fotky: Internet

———————–-

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds