SHO ku kauze 13. dôchodok: Je Čaputová schizofrenička?! Alebo sa hrá na chrumkavú?

Prezidentka Zuzana Čaputová nebude 13. dôchodok vetovať, ale podá návrh na Ústavný súd SR na jeho preskúmanie. Novelu zákona o sociálnom poistení, ktorá počíta so zavedením 13. dôchodku, odsúhlasila Národná rada SR koncom februára.

Dôchodcom má byť podľa schváleného zákona vyplatený 13. dôchodok od novembra tohto roka. Nárok naň majú mať všetci poberatelia penzií. Jeho výška má byť pre jednotlivých poberateľov vo výške súčasných priemerných jednotlivých dôchodkov. Poberateľovi sólo starobného dôchodku sa vyplatí 13. dôchodok v sume zodpovedajúcej priemernej mesačnej sume starobného dôchodku, teda 460,40 eura. Informujú médiá.

Rozhodnutie Zuzany Čaputovej dnes na sociálnej sieti okomentoval Róbert Švec takto:

Rozhodnutie Čaputovej podpísať novelizáciu zákona o 13. dôchodku, a zároveň podať podnet na Ústavný súd SR, považujem za ťažký cynizmus a farizejstvo. Ak mala a má Čaputová problém s novelizáciou, tak nech ju nepodpíše. Hrá sa na chrumkavú?! Podpíše, aby nebola sociálnym netvorom, ale zároveň podá podnet, aby v prípade negatívneho stanoviska súdu mohla konštatovať, že ona to tušila. A to je farizejstvo. Liberálne farizejstvo.

————————-

Prečítajte si tiež: Čaputová požaduje odchod Kočnerových ľudí. Ale za veľvyslanca vymenovala Kočnerovho kamaráta

————————-

Zuzana Čaputová v spoločnosti svojho priateľa, samozvaného umelca Petra Kalmusa (v strede v červenej košeli), ktorý bol, okrem iného, trestne stíhaný za výtržníctvo. Zdroj fotky: Internet

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds