Róbert Švec k voľbe špeciálneho prokurátora: Toto je to odpolitizovanie prokuratúry? Hanba!

Poslanci Národnej rady SR zvolili vo verejnej voľbe za špeciálneho prokurátora advokáta a exministra Daniela Lipšica. Stať sa šéfom Úradu špeciálnej prokuratúry umožnila Lipšicovi zmena zákona, vďaka ktorej mohol do tejto funkcie kandidovať aj neprokurátor. Informujú médiá.

Na zvolenie Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora reaguje Róbert Švec:

Zopakujem to, čo tvrdím dlhodobo. Už niekoľko rokov počúvame z úst akože štandardných a akože slušných politikov vznešené frázy a proklamácie o tom, aké je dôležité, aby bolo naše súdnictvo a prokuratúra odpolitizované. A tí istí politici zvolia za špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Prokurátormi, tobôž tým špeciálnym, nesmú byť aktívni politici, či už bývalí alebo súčasní. Pretože ich politické presvedčenie sa odzrkadlí v práci prokurátora. Alebo si niekto naozaj myslí, že Lipšic bude nezávislý a objektívny vo svojom rozhodovaní?

A zároveň opakujem, že prokurátorov a sudcov nemôžu voliť politici. Takto nikdy nedosiahneme odpolitizovanie prokuratúry a súdnictva. Voľba prokurátorov a sudcov musí byť plne v rukách sudcovského stavu a prokurátorov, ktorí si spomedzi seba vyberú tých najlepších a tým pádom nebudú vo svojej práci pod priamym vplyvom a tlakom politických skupín a záujmov.

————————-

Prečítajte si tiež: Nálepky STOP MATOVIČ NA SLOVENSKU do každej domácnosti. SHO: A ulice budú naše!

————————-

Akože štandardné a slušné médiá sú chápadlami tej istej hodnotovej mafie, ktorú reprezentujú akože štandardní a slušní politici. Zdroj obrázku: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds