SHO: Opäť sme zasahovali. V obci Rumince vznikla čierna skládka. Skládku sme eliminovali

Slovensko je nádherné. Máloktorý štát sa môže pochváliť takou krajinou, akú máme my. Máme hory, ale i nížiny, úrodné polia, ale i vodné plochy, na ktorých môžeme rekreovať. Skrátka, môžeme byť právom hrdí a vďační za krajinu, akú nám tu zachovali naši predkovia.

Hrdí však nemôžeme byť na jedincov, ktorí myslia iba na seba, na svoje blaho, na svoj úbohý život, a tak sa voči nášmu spoločnému domovu správajú ľahostajne a nezodpovedne. Presne tak, ako naposledy v katastri obce Rumince, v ktorej si ktosi dal toľkú námahu, aby svoje smeti odniesol a vysypal do voľnej prírody.

Pri prechádzke so psami som na takúto čiernu skládku narazil. Oslovil som kompetentných v obci Rumince, aby sa situácia vyriešila a smeti z jaminy zmizli. Pár dní po medializácii tejto situácie na sociálnej sieti sme od  správcu pozemku dostali správu, že smeti boli pozbierané a jamina zahrabaná, aby do nej už nik smeti nepriniesol.

V okolí sa však ešte stále nachádza dosť odpadu, ktorý v rámci nášho ekologického projektu Nebuď sviňa odstránime na jar, keďže je primrznutý v zemi. Pevne veríme, že naše jarné upratovanie Ruminiec zaujme čo najviac Ruminčanov a spoločne si poriadime náš spoločný domov, v ktorom musia mať miesto iba zodpovední ľudia, ktorí ho majú naozaj radi. Pretože mentálne znevýhodnení „ľudia“ patria na liečenie, a nie do prírody.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO a kandidát do NR SR.

————————

Prečítajte si tiež: Video. SHO: Aj ekologické aktivity sú pevnou súčasťou nášho hnutia. A budú aj naďalej

————————

Na túto vznikajúcu čiernu skládku sme vedenie obce Rumince upozornili.

Miesto činu pred naším zásahom.

Toto dokáže urobiť iba mentálne znevýhodnený občan.

Správca pozemku nás ubezpečil, že odpad bol odstránený. Do zeme zamrznuté plasty odstránime na jar, počas ekobrigády SHO.

Pavol Poprocký: Mentálne znevýhodnení patria na liečenie, a nie do prírody.

———————

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na naše ekologické aktivity, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Nebuď sviňa. Ďakujeme, Slováci.

———————

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds