SHO: Zošity, perá, ceruzky a aj školské tašky. V septembri sme pomohli deťom späť do škôl

Kamaráti naši, jeseň je už realitou a so septembrom prichádzajú aj školské povinnosti. Tie sú, okrem iného, spojené aj s nákupom školských pomôcok, ktoré vedia poriadne zaťažiť rodinný rozpočet.

Práve preto sme sa rozhodli, že práve počas septembra budeme pomáhať takto. Vďaka našej výzve Neprizeraj sa a pomôž! a dobrým ľuďom, ktorí školské pomôcky priamo darovali, sme deťom z nášho úspešného sociálneho projektu Staráme sa zabezpečili úspešný a bezstarostný štart v novom školskom roku.

Veď, pozrite sa, ako september prebiehal…

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU. Ďakujeme.

————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Staráme sa: Pomáhame aj na juhu našej vlasti. SHO: Dlhodobo a adresne

————————-

Aj v mesiaci september sme pomohli v Prešove.

Rodine pri Hnúšti sme školské pomôcky zaniesli už v auguste, a preto sme sa rozhodli, že im pomôžeme inak. Okrem oblečenia sme im zaobstarali 40 kíl interiérovej farby od rimavskosobotského podnikateľa so stavebninami – Stavebniny Ádám – a niekoľko metrov štvorcových dlažby od Katky z Leopoldova, ktorá je tiež zaradená do nášho sociálneho projektu.

Do našej výzvy o pomoc so školskými potrebami sa zapojil aj slovenský výrobca zošitov a iných kancelárskych pomôcok Notes a.s., ktorý do projektu prostredníctvom kuriérskej služby poslal niekoľko desiatok zošitov rôzneho typu.

Viktorke z Vrábeľ sme okrem hygienických a zdravotníckych potrieb, a tiež jogurtov a ovocia venovali aj náčrtník, keďže rada kreslí. A keďže naše deti v projekte vedieme aj k vlastenectvu, venovali sme jej aj knihy o našich významných dejateľoch, ako napríklad knihu o Samovi Tomášikovi.

Aj v mesiaci september sme sa mohli vďaka našim prispievateľom rozrásť a prijať pod náš dáždnik pomoci ďalšiu slovenskú rodinu. Ako prvú sme v okrese Nové Zámky do nášho projektu prijali mamu Andreu a jej štyri deti, ktoré boli počas našej návštevy v škole.

Vo Veľkom Krtíši mali školských pomôcok dostatok, preto sme im zabezpečili klasický nákup. Pomáhame adresne, tak, ako konkrétnej rodine pomôcť treba.

Zo školskej tašky s hokejovým motívom a školských pomôcok v nej sa nádejný hokejista Sebastián z Trebišova veľmi potešil…

A pri príležitosti svojich 10. narodenín sa Sebastián potešil aj krásnej šiltovke s najkrajším znakom na svete. Slovenským národným a štátnym znakom.

Futbalistom zo Zbehov pri Nitre sme zaniesli takúto nádielku vápnika a vitamínov. Fotka s nimi, žiaľ, nevznikla. Prečo? No, lebo chalani práve vtedy hrali futbal.

A pomáhať sme začali aj Dagmare a jej trom dievčatám z okresu Čadca. Prežívajú ťažké obdobie, ale my im ho pomôžeme prekonať.

Aj Eriku náš projekt v minulosti neraz podržal, keď mala „na mále“. Dnes sa spoločne s nami snaží podržať iné rodiny v núdzi, ako napríklad aj slobodnú mamičku Mišku a jej deti Alžbetku a Adamka z Trenčianskych Teplíc, ktorých drží na fotografii vo svojom náručí.

V našich nákupoch, hlavne pokiaľ ide o potraviny, preferujeme slovenské výrobky. Neraz je ich súčasťou aj cukor z Trenčianskej Teplej, a preto sme sa rozhodli, že oslovíme aj tohto výrobcu o pomoc ľuďom v núdzi. Uspeli sme! Pre rodiny z nášho projektu sme od Považského cukru dostali 50 kíl klasického kryštálového. Podporme sa navzájom, Slováci!

S našou pravidelnou pomocnou rukou sme „oxidovali“ aj na slovenskom juhu. Vo Fiľakove sa takto z našej návštevy a prinesených vecí tešila malá huncútka Sofinka, ktorá ničomu nedala pokoj. 🙂

Našej pomoci aj so školskými pomôckami sa tešila aj Tamarka z Hlohovca.

Počas výjazdu v Nitre sme malej Jasmínke zaniesli aj kolobežku, z ktorej mala obrovskú radosť. Týmto ďakujeme a pozdravujeme Majku z Banskej Bystrice a jej známe a priateľky, ktoré rodinám z nášho projektu pomáhajú aj takto, teda hračkami, knižkami, oblečením…

Koncom mesiaca sme sa boli pozrieť, ako naši úspešní nádejní futbalisti zo Zbehov pri Nitre namontovali poličky na ich trofeje, ktoré im podarovala naša kolegyňa Jarka. Myslíme, že to zvládli na jednotku. Veď sú naši…

V priebehu mesiaca sme vyhlásili novú výzvu na mesiac október s názvom Mesiac čistoty v projekte Staráme sa. Cieľom výzvy je rodinám zabezpečiť aj hygienické potreby a pomôcky. A niektoré z nich sme popri školských pomôckach, zaniesli už v septembri. O novej výzve trvajúcej do 15. novembra, ktorou chceme pomôcť, sa viac dozviete TU.

Záver pomoci v mesiaci september patril „našim“ šikovným deťom od Lučenca.

Počas septembra sa naši srdeční kolegovia znovu zapojili do Vlasteneckej kvapky krvi Slovenského Hnutia Obrody a znovu zachraňovali ľudské životy. Ďakujeme, Erika a Martin!

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds