STANOVISKO: V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje…

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica na to, aby sa pokúsila obmedziť základné občianske a politické práva občanov nášho štátu.

V čom je problém s lex atentátom? Nuž v tom, dámy a páni, že lex atentát sa mal týkať Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií a ministra vnútra Eštoka, a nie práva na zhromažďovanie. Pretože, aj podľa bezpečnostného analytika a bývalého šéfa spomínaného úradu Juraja Zábojníka ochranka pri atentáte na Fica zlyhala a zásah ochranky v Handlovej nebol podľa neho odborný, o čom svedčí aj to, že premiér dostal niekoľko rán.

Jasne a presne… Atentát na Fica bol spáchaný, lebo zlyhali Eštokovi ľudia. A preto mala byť vyvodená, nielen politická zodpovednosť, v prvom rade voči ministrovi vnútra, ktorá sa pravdaže nevyvodila.

To, čo predviedla vláda s lex atentátom vnímam ako cynické zneužitie atentátu na predsedu vlády a ako pokus o potlačenie základných občianskych a politických práv Slovákov. Znemožniť občanom protestovať napríklad pred Prezidentským palácom, pretože kto bol niekedy pred Prezidentským palácom vie, že normálne protestovať 50 metrov od paláca je takmer nemožné vzhľadom na veľkosť námestia, fontánu a ďalšie vybavenie námestia.

Som presvedčený o tom, že lex atentát budú vo veľkom zneužívať v budúcnosti aj samosprávy a môžeme očakávať, že veľa podujatí bude zakázaných, s dodatkom: Lebo lex atentát.

Dámy a páni. Vládna koalícia sa s lex atentátom priblížila k vládam Matoviča a Hegera, ktoré obmedzovali občianske a politické práva občanov s dodatkom: Lebo C-19 a Putin.

Ale čo možno očakávať od politikov, ktorí na post podpredsedu NR SR zvolili človeka, ktorý má za svoj vzor masového vraha a vyznávača ideológie, ktorá brutálnym spôsobom šliapala po základných ľudských a občianskych právach TU.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

—————————

Prečítajte si tiež: Eurovoľby 2024: Reakcia na neskutočné vymysleniny k výsledkom volieb

—————————

Lex atentát sa mal týkať Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií a ministra vnútra Eštoka, a nie práva na zhromažďovanie. Zdroj fotky: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds