Štatutári nášho politického hnutia sú už zapísaní v registri politických strán a politických hnutí

Dňa 16. apríla sme požiadali o registráciu politického hnutia s názvom Slovenské Hnutie Obrody. V stredu 15. mája, v 15. roku úspešnej existencie Slovenského Hnutia Obrody ako občianskeho združenia, ministerstvo vnútra zaregistrovalo v registri politických strán a politických hnutí Slovenské Hnutie Obrody ako politické hnutie.

V stredu 17. júla, v deň 27. výročia prijatia Deklarácie SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky, sa stretli delegáti ustanovujúceho snemu politického subjektu Slovenské Hnutie Obrody. Na sneme mal zastúpenie každý slovenský kraj. Od Bratislavy, cez Nitru, Topoľčany, Martin, Rimavskú Sobotu, Kežmarok až po Stropkov.

Delegáti snemu zvolili vedenie nášho hnutia a 8 krajských regionálnych zástupcov.

Za predsedu hnutia bol zvolený Róbert Švec, za podpredsedu Štefan Polačik a za tajomníka Marián Chudý.

Za krajských regionálnych zástupcov boli zvolení: Alžbeta Szénásiová pre Bratislavský kraj, Daniela Fratričová pre Prešovský kraj, Veronika Chudá pre Trenčiansky kraj, Erik Sahul pre Nitriansky kraj, Pavol Poprocký pre Banskobystrický kraj, Pavol Skýpala pre Košický kraj, Martin Frivaldský pre Žilinský kraj a Radomír Pikna pre Trnavský kraj.

Podľa stanov politického hnutia Slovenské Hnutie Obrody tvoria predseda, podpredseda a tajomník hnutia štatutárny orgán Slovenského Hnutia Obrody. Na základe doručených listín z ustanovujúceho snemu nášho politického hnutia, ministerstvo vnútra do registra politických strán a politických hnutí dňa 30. júla zapísalo štatutárny orgán, ktorý tvoria: Róbert Švec, Štefan Polačik a Marián Chudý.

Výpis z registra politických strán a politických hnutí si môžete pozrieť TU.

Dnešným dňom sme splnili ďalšiu zákonnú podmienku, aby sme sa mohli uchádzať o vašu dôveru už v najbližších voľbách do NR SR. Urobili sme ďalší dôležitý krok na našej nastúpenej víťaznej politickej ceste. 

Róbert Švec, Štefan Polačik a Marián Chudý, počas zasadnutia ustanovujúceho snemu Slovenského Hnutia Obrody.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds