Písal sa 17. júl 2019: Ustanovujúci snem nášho politického hnutia

V stredu 17. júla, v deň 27. výročia prijatia Deklarácie SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky, sa stretli delegáti ustanovujúceho snemu politického subjektu Slovenské Hnutie Obrody. Na sneme mal zastúpenie každý slovenský kraj. Od Bratislavy, cez Nitru, Topoľčany, Martin, Rimavskú Sobotu, Kežmarok až po Stropkov.

Delegáti snemu zvolili vedenie nášho hnutia a 8 krajských regionálnych zástupcov.

Za predsedu hnutia bol zvolený Róbert Švec, za podpredsedu Štefan Polačik a za tajomníka Marián Chudý.

Za krajských regionálnych zástupcov boli zvolení: Alžbeta Szénásiová pre Bratislavský kraj, Daniela Fratričová pre Prešovský kraj, Veronika Chudá pre Trenčiansky kraj, Erik Sahul pre Nitriansky kraj, Pavol Poprocký pre Banskobystrický kraj, Pavol Skýpala pre Košický kraj, Martin Frivaldský pre Žilinský kraj a Radomír Pikna pre Trnavský kraj.

Počas zasadania snemu s prejavom vystúpil aj Mário Šušek, predseda hnutia Sloboda a priama demokracia (SPD), ktorý sa vo svojom vystúpení zameral najmä na spoluprácu jeho hnutia so Slovenským Hnutím Obrody a vyjadril presvedčenie, že naša spolupráca bude základom pre ďalšie spájanie zodpovedných vlasteneckých síl. Tiež poukázal na hrozbu LGBTI agendy, vrátane verejnej propagácie pedofílie, tak ako sme boli svedkami pred pár dňami a vyjadril jasný postoj, že proti tejto agende bude hnutie SPD vždy nekompromisne vystupovať.

S príhovorom vystúpil aj známy bloger Martin Bago, ktorý vyjadril svoju spokojnosť s tým, že sa zúčastňuje stretnutia ľudí, ktorí svojou prácou za vyše 15 rokov už dokázali, že sú vlastenci telom a dušou a preto nepochybuje o tom, že Slovenské Hnutie Obrody má svoje miesto na politickej scéne a že bude úspešným politickým projektom.

„Naše hnutie pred 15 rokmi ako občianske hnutie nevzniklo pre rok 2004, ani pre rok 2019, ani pre rok 2020, a dokonca ani pre rok 2024. Naše hnutie vzniklo pre roky 2050, 2100, 2200… Slovenské Hnutie Obrody nevzniklo na jedno použitie, ale naše hnutie je a bude politickou a duchovnou základňou aj pre nasledujúce generácie Slovákov,“ to už sú slová Róberta Šveca, ktorý počas svojho prejavu niekoľkokrát zdôraznil, že Slovenské Hnutie Obrody je projekt o zodpovednosti, normálnosti a nie o populizme a sľubovaní nezmyslov, kvôli tomu, aby sme získali lacné politické body.

Tiež sa vyjadril k aktuálnej spoločenskej situácii: „Sme vo vojnovom stave. Medzi sebou bojujú dva svety. Ten ich, svet liberálov, svet, ktorý tvoria zločinecké agendy LGBTI a multi-kulti a propagácia pedofílie. A náš svet, svet normálnosti, zodpovednosti a tradičných hodnôt. Každému je jasné, že tieto dva sveta z dlhodobého hľadiska nemôžu vedľa seba existovať. Sme politickí lekári, áno politickí lekári, ktorí novodobý rakovinový nádor s názvom liberalizmus vyrežú z tela nášho národa a zahodia ho do kanála.“

Pokiaľ ide o program nášho hnutia, ten charakterizuje základná myšlienka: Aby Slováci, ako národ, vždy a za každých okolností pracovali pre seba a na seba a až potom brali ohľadom na záujmy druhých. A to sa týka každej oblasti: mediálnej, politickej, ekonomickej a aj sociálnej.

Programové tézy nášho hnutia si môžete prečítať TU.

Na záver svojho prejavu Róbert Švec zdôraznil, že Slovenské Hnutie Obrody je pripravené diskutovať a robiť aj kompromisy, ale nikdy nebude robiť kompromisy v hodnotových otázkach na ktorých stojí naše hnutie, naše národné spoločenstvo a náš štát.

  •  
  •  
  • 4
  •