Písal sa 17. júl 2019: Ustanovujúci snem nášho politického hnutia

V stredu 17. júla, v deň 27. výročia prijatia Deklarácie SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky, sa stretli delegáti ustanovujúceho snemu politického subjektu Slovenské Hnutie Obrody. Na sneme mal zastúpenie každý slovenský kraj. Od Bratislavy, cez Nitru, Topoľčany, Martin, Rimavskú Sobotu, Kežmarok až po Stropkov.

Rodným dátumom Slovenského Hnutia Obrody je 24. máj 2004, kedy bolo na Ministerstve vnútra SR zaregistrované ako občianske združenie. Po 15 rokoch úspešného pôsobenia ministerstvo vnútra zaregistrovalo naše hnutie ako aj politické hnutie. Stalo sa tak 15. mája 2019. Naše politické hnutie nevzniklo kúpou alebo premenovaním už existujúceho politického subjektu, ale vzniklo poctivou cestou, cestou rovnou, cestou cti. Vyzbieraním vyše 10-tisíc podpisov od občanov, tak, ako to zákon ukladá, na námestiach slovenských miest a obcí. A aj na to sme právom hrdí.

Delegáti snemu zvolili vedenie nášho hnutia a 8 krajských regionálnych zástupcov.

Za predsedu hnutia bol zvolený Róbert Švec, za podpredsedu Štefan Polačik a za tajomníka Marián Chudý.

Za krajských regionálnych zástupcov boli zvolení: Alžbeta Szénásiová pre Bratislavský kraj, Daniela Fratričová pre Prešovský kraj, Veronika Chudá pre Trenčiansky kraj, Erik Sahul pre Nitriansky kraj, Pavol Poprocký pre Banskobystrický kraj, Pavol Skýpala pre Košický kraj, Martin Frivaldský pre Žilinský kraj a Radomír Pikna pre Trnavský kraj.

————————–

Prečítajte si tiež: Historická pamäť Slovákov. SHO: Sme hrdí nositelia odkazu 17. júla 1992. Vládnime si sami

————————–

„Naše hnutie pred 15 rokmi ako občianske hnutie nevzniklo pre rok 2004, ani pre rok 2019, ani pre rok 2020, a dokonca ani pre rok 2024. Naše hnutie vzniklo pre roky 2050, 2100, 2200… Slovenské Hnutie Obrody nevzniklo na jedno použitie, ale naše hnutie je a bude politickou a duchovnou základňou aj pre nasledujúce generácie Slovákov,“ to sú slová Róberta Šveca, ktorý počas svojho prejavu niekoľkokrát zdôraznil, že Slovenské Hnutie Obrody je projekt o zodpovednosti, normálnosti a nie o populizme a sľubovaní nezmyslov, kvôli tomu, aby sme získali lacné politické body.

Tiež sa vyjadril k aktuálnej spoločenskej situácii: „Sme vo vojnovom stave. Medzi sebou bojujú dva svety. Ten ich, svet liberálov, svet, ktorý tvoria zločinecké agendy LGBTI a multi-kulti a propagácia pedofílie. A náš svet, svet normálnosti, zodpovednosti a tradičných hodnôt. Každému je jasné, že tieto dva sveta z dlhodobého hľadiska nemôžu vedľa seba existovať. Sme politickí lekári, áno politickí lekári, ktorí novodobý rakovinový nádor s názvom liberalizmus vyrežú z tela nášho národa a zahodia ho do kanála.“

Pokiaľ ide o program nášho hnutia, ten charakterizuje základná myšlienka: Aby Slováci, ako národ, vždy a za každých okolností pracovali pre seba a na seba a až potom brali ohľad na záujmy druhých. A to sa týka každej oblasti: mediálnej, politickej, ekonomickej a aj sociálnej.

Programové tézy nášho hnutia si môžete prečítať TU.

Na záver svojho prejavu Róbert Švec zdôraznil, že Slovenské Hnutie Obrody je pripravené diskutovať a robiť aj kompromisy, ale nikdy nebude robiť kompromisy v hodnotových otázkach na ktorých stojí naše hnutie, naše národné spoločenstvo a náš štát.

————————-

Prečítajte si tiež: Písal sa 17. júl 1992: Mať svoj štát znamená život. Sme pokračovateľmi slovenského príbehu

————————-

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds