Švec k výročiu autonómie Slovenskej krajiny: Aby bol Slovák pánom vo svojom dome

Deň 6. október 1938 sa zlatými písmenami zapísal do dejín nášho národa. V ten deň sa dlhoročné úsilie jednej celej generácie slovenských rodoľubov, na čele s Andrejom Hlinkom, naplnilo a 6. októbra 1938 bola v Žiline vyhlásená autonómia Slovenskej krajiny.

K tomuto významnému výročiu svoje stanovisko zverejnil Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody:

Úsilie Andreja Hlinku a jeho spolupracovníkov je ďalším dôkazom toho, že iba dlhodobá a zodpovedná služba našej vlasti prináša výsledky. Je to síce cesta náročná a zložitá, ale jediná, ktorá nás privedie k úspechu. Autonómia bola prvým krokom na ceste k vzniku Slovenského štátu, prvej Slovenskej republiky a túto skutočnosť nemôžu stráviť komunisti, liberáli, Čechoslováci a všetci tí, ktorí dnes velebia politiku Bruselu. Pretože, aj vďaka autonómii Slovenskej krajiny sa Slováci stali pánmi Slovenska a vymanili sa zo zovretia chorej myšlienky čechoslovakizmu.

———————–

Prečítajte si tiež: Písal sa 6. október 1938. Slováci vyhlásili autonómiu Slovenskej krajiny

———————–

Dnes sa nevolení panáčikovia v Bruseli snažia o tom, aby sme boli opäť iba podnájomníkmi vo svojom vlastnom štáte a aby sme boli v zovretí chorej myšlienky svetoobčianstva.

Tak, ako pred desiatkami rokov naši predkovia ako protiváhu silám temnoty postavili vlastenectvo, ale nie ako prejav nenávisti k niekomu, ale ako lásku k svojeti, tak aj dnes je potrebné, aby sme v časoch svetoobčianstva a liberalizmu, postavili proti silám temnoty opäť vlastenectvo, myšlienkový prúd, ktorý bude, okrem iného, dlhodobo, zodpovedne, razantne ale inteligentne ochraňovať naše hodnoty, tradície a náš spôsob života. Ale nie náruživo, nenávistne, lež z vrelej lásky k našej otčine. A to je hlavný odkaz výročia autonómie Slovenskej krajiny.

Na tento odkaz my, nastupujúca generácia slovenských vlastencov, nadväzujeme a konštatujeme: Zdolanie každej prekážky, ktorú pred nás ktokoľvek postaví, nás zoceľuje a formuje. Každú prekážku skôr alebo neskôr rozbijeme a budeme postupovať ďalej vpred, aby sme jedného dňa spoločne s vami dosiahli cieľ nášho snaženia: Nové a silné Slovensko, v ktorom bude Slovák a každý lojálny občan našej vlasti pánom a nebude mediálnym, politickým a ani ekonomickým podnájomníkom vo vlastnom štáte. To je a navždy zostane náš konečný cieľ.

————————-

Prečítajte si tiež: Volebný program SHO: Slováci musia v prvom rade pracovať na seba a pre seba

————————-

Zľava: Štefan Polačik, Róbert Švec, Rastislav Bartoš, Daniel Rajniak, Ladislav Kováčik, Pavol Poprocký a Pavol Skýpala.

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

  •  
  •  
  • 6
  •