VIDEO. Švec k výročiu autonómie Slovenskej krajiny: Aby bol Slovák pánom vo svojom dome

Deň 6. október 1938 sa zlatými písmenami zapísal do dejín nášho národa. V ten deň sa dlhoročné úsilie jednej celej generácie slovenských rodoľubov, na čele s Andrejom Hlinkom, naplnilo a 6. októbra 1938 bola v Žiline vyhlásená autonómia Slovenskej krajiny.

K tomuto významnému výročiu svoje stanovisko zverejnil Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody:

Úsilie Andreja Hlinku a jeho spolupracovníkov je ďalším dôkazom toho, že iba dlhodobá a zodpovedná služba našej vlasti prináša výsledky. Je to síce cesta náročná a zložitá, ale jediná, ktorá nás privedie k úspechu. Autonómia bola prvým krokom na ceste k vzniku Slovenského štátu, prvej Slovenskej republiky a túto skutočnosť nemôžu stráviť komunisti, liberáli, Čechoslováci a všetci tí, ktorí dnes velebia politiku Bruselu. Pretože, aj vďaka autonómii Slovenskej krajiny sa Slováci stali pánmi Slovenska a vymanili sa zo zovretia chorej myšlienky čechoslovakizmu.

———————–

Prečítajte si tiež: Písal sa 6. október 1938. Slováci vyhlásili autonómiu Slovenskej krajiny

———————–

Dnes sa nevolení panáčikovia v Bruseli snažia o tom, aby sme boli opäť iba podnájomníkmi vo svojom vlastnom štáte a aby sme boli v zovretí chorej myšlienky svetoobčianstva.

Tak, ako pred desiatkami rokov naši predkovia ako protiváhu silám temnoty postavili vlastenectvo, ale nie ako prejav nenávisti k niekomu, ale ako lásku k svojeti, tak aj dnes je potrebné, aby sme v časoch svetoobčianstva a liberalizmu, postavili proti silám temnoty opäť vlastenectvo, myšlienkový prúd, ktorý bude, okrem iného, dlhodobo, zodpovedne, razantne ale inteligentne ochraňovať naše hodnoty, tradície a náš spôsob života. Ale nie náruživo, nenávistne, lež z vrelej lásky k našej otčine. A to je hlavný odkaz výročia autonómie Slovenskej krajiny.

Na tento odkaz my, nastupujúca generácia slovenských vlastencov, nadväzujeme a konštatujeme: Zdolanie každej prekážky, ktorú pred nás ktokoľvek postaví, nás zoceľuje a formuje. Každú prekážku skôr alebo neskôr rozbijeme a budeme postupovať ďalej vpred, aby sme jedného dňa spoločne s vami dosiahli cieľ nášho snaženia: Silné a sebavedomé Slovensko, v ktorom bude Slovák a každý lojálny občan našej vlasti pánom a nebude mediálnym, politickým a ani ekonomickým podnájomníkom vo vlastnom štáte. To je a navždy zostane náš konečný cieľ.

————————-

Prečítajte si tiež: Volebný program SHO: Slováci musia v prvom rade pracovať na seba a pre seba

————————-

 

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds