Video: Nespokojnosť s vládou Matoviča. SHO: Môžu byť protesty proti vláde apolitické?

Pokračujúce rodinkárstvo, míňanie verejných financií na nákup americkej vojenskej techniky, škrty v sociálnych opatreniach ale aj výrazné, častokrát nepremyslené obmedzenia, ktoré sa spôsobili prepad ekonomiky a potláčajú ústavné práva a slobody Slovákov.

Toto všetko naštartovalo nespokojných ľudí a tak začali organizovať občianske protesty. Už v máji sa konal prvý autoprotest, pretože verejné zhromaždenia boli zakázané. Ako sa postupne chaoticky uvoľňujú obmedzenia, protesty sa presunuli na Námestie slobody pred Úrad vlády v Bratislave, ale aj v Banskej Bystrici, či v Košiciach.

Aj my v Slovenskom Hnutí Obrody pravidelne dostávame od organizátorov pozvánky na tieto protesty. Samozrejme, ako sme sľúbili ľuďom pred voľbami, že bez ohľadu na to, ako voľby dopadnú, naše aktivity budú pokračovať a naďalej budeme bojovať za práva všetkých zodpovedných Slovákov. A aj preto sme spomínané protesty nielen spropagovali, ale sa ich aj aktívne zúčastnili. Som rád, že aspoň časti občanov nie je ľahostajná politická situácia a rozhodli sa tento nesúhlas vyjadriť pokojnými protestmi.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO: Slováci v uliciach Bratislavy. SHO: Dole s Matovičom. Za zdravý rozum. Za Slovensko

————————

Čo sa mi ale nepáči je postoj niektorých organizátorov. Už len samotná myšlienka, že protesty sú apolitické, je podľa mňa nereálna. Cieľom protestov je zvrhnúť vládu Igora Matoviča. Na pódiu vystupujú nespokojní občania a hovoria svoje zlé zážitky a popisujú svoju aktuálnu nepriaznivú situáciu. Je to všetko pekné, také emočné, no mne tam chýba vízia. Takmer nikto nepovedal, ako riešiť túto situáciu. Takmer nikto nepovedal, že čo potom, keď sa protesty dosiahnu svoj cieľ. Čo ak by odpor Slovákov narástol až do takých rozmerov, že masové protesty by prinútili vládu podať  demisiu? Tí ľudia, ktorí tvrdia že protesty sú apolitické, koho by potom volili? Komu by odovzdali zodpovednosť za osud nášho národa a štátu? Jednoducho je to nedomyslené.

Preto ma zarazilo, keď som bol na proteste 6. júna požiadať organizátorku o priestor na príhovor pre Róberta Šveca, no tá ma rázne odmietla. Zo slovami, že protest je apolitický. Samozrejme, že sme si z protestu nechceli urobiť stranícku udalosť. Chceli sme nespokojným občanom predstaviť riešenia a naše vízie a povzbudiť ich v tomto neľahkom boji, presne tak isto ako na proteste predtým dňa 28. mája, kedy vôbec nebol problém s tým aby predseda Švec povedal pár slov.

No nestalo sa. Všetci volajú po spájaní a keď prídeme a podáme pomocnú ruku na spoluprácu, sme odmietnutí. Nechcem ale nijakým spôsobom dehonestovať tieto protesty, len si myslím, že sú nedomyslené a chýba im posolstvo. Nielen ja, ale oj mnoho ľudí, ktorí čakali príhovor Róberta Šveca a keď som im oznámil, že priestor nedostaneme, boli veľmi sklamaní a dokonca začali skandovať, aby sme dostali priestor.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO: 28. máj. Video: Slováci pred Úradom vlády venovali Matovičovi plienky. Zaslúži si

————————

Napriek všetkému si myslím, že na proteste by mali ľudia pozorne sledovať, ktoré organizácie sa ich zúčastňujú. Podľa mňa by sa protestov mali zúčastniť predstavitelia všetkých subjektov, ktoré sľubovali ako budú za Slovákov bojovať. Práve na týchto protestoch by mali dostať priestor predstavitelia jednotlivých strán, aby ponúkli protestujúcim riešenia. Pretože popisovanie situácie naozaj nikomu nepomôže.

Tešilo by ma, ak by som tam videl všetky tieto subjekty. No na občianskych protestoch som zaregistroval iba jeden takýto subjekt, ktorý sa ich aktívne nielen zúčastňuje, ale im robí aj reklamu na internete a sociálnych sietiach. A tým subjektom je Slovenské Hnutie Obrody. Záver si z toho musí vyvodiť každý sám.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

———————–

 Prečítajte si tiež: FOTO: 6. jún. Video: Slováci opäť v uliciach Bratislavy. SHO: Na nás sa môžete spoľahnúť

———————–

 

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds