Video. Reakcia na článok o likvidácii čiernej skládky pri Galante

Na elimináciu čiernej skládky pri Galante, ktorú naši aktivisti z občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody eliminovali v nedeľu 26. mája reaguje Martin Frivaldský, člen nášho občianskeho združenia.

Členovia a sympatizanti občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody sú známi tým, že sa neboja vyhrnúť si rukávy a dať veci do poriadku. Aj pokiaľ ide o čierne skládky.  

A aj preto sme sa v nedeľu 26. mája rozhodli vyhrnúť si opäť rukávy pri čistení čiernej skládky pri Galante. Podporiť nás prišli aj sympatizanti, ktorí sa hodnotovo stotožňujú s naším ekoprojektom Nebuď sviňa!

Miesto, na ktorom sa nachádzala čierna skládka, bolo už mnohokrát vyčistené a viaceré nelegálne skládky odstránené. Ale problém neustálej obnovy čiernych skládok na tomto mieste spočíva pravdepodobne aj v nezáujme kompetentných riešiť tento problém. Dôvod je jednoduchý a podľa všetkého zložitý zároveň.  

Od starostu obce Dolná Streda, do ktorej katastra miesto činu patrí, sme sa dozvedeli, že vedenie obce už oslovilo aj kompetentných, príslušný krajský dopravný inšpektorát, s návrhom na osadenie dopravných značiek, ktoré by zakazovali odbočenie pre osobné a aj  nákladné vozidlá. Doposiaľ však kompetentní nekonali. Osadenie značiek by určite prispelo k zamedzeniu vzniku ďalších skládok na spomínanom mieste.

Pevne verím, že sa kompetentní nad situáciou opätovne poriadne zamyslia a zabezpečia osadenie spomínaných značiek, aby sme už v katastri obce Dolná Streda nemuseli zasahovať a likvidovať ďalšie čierne skládky.

Reportáž z likvidácie spomínanej čiernej skládky pri Galante si môžete prečítať TU.

Autor: Martin Frivaldský

Čierna skládka pred likvidáciou.

Čierna skládka pred likvidáciou. Ak by hlúposť nadnášala, niektorí ľudia by sa vznášali ako holubičky.

Čierna skládka pred likvidáciou. Ľudská ľahostajnosť nepozná hranice.

Miesto činu.

Čiernu skládku sme eliminovali.

 

 

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds