Voľby 2022. Okres Prešov: Ladislav Maras, športovec, ktorý vo svojej kariére zabehol vyše 200 maratónov

Dámy a páni! Predstavujeme vám Ladislava Marasa, nášho kandidáta na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Prešove a zároveň aj na poslanca do Prešovského samosprávneho kraja za okres Prešov.

JUDr. Ladislav Maras, športovec, ktorý vo svojej kariére zabehol vyše 200 maratónov, expert v oblasti bezpečnostného manažmentu.

V rokoch 1969 – 1978 ZDŠ Kokošovce, Lesnícka Solivar, 1978 – 1981 Stredné odborné učilište – autoklampiar Prešov, 1992 – 1994 Stredné odborné učilište Vagónka Poprad, Strojárstvo – maturitná skúška, 1996 – 2002 Akadémia Policajného zboru – bezpečnostná služba, Bratislava, Bc., Mgr., 2018 Paneurópska vysoká škola v Bratislave, Právnická fakulta, JUDr.

V rokoch 1981 – 1985 pracovník v obrobni, VĽAD Prešov, práce na obrábacích strojoch pri výrobe autosúčiastok, 1983 – 1985 Základná vojenská služba, Dukla Banská Bystrica, 1985 – 1992 pracovník na údržbe, Technické služby Prešov, údržbarsko-zámočnicko-autoklampiarske práce, 1992 príslušník Policajného zboru SR a iných bezpečnostných zložiek Slovenskej republiky, a to od základnej hodnosti až do hodnosti plukovníka, Európsky vinársky rytiersky stav – EVIRS 2017, za svoje bežecké aktivity získal Zvláštnu cenu mesta Prešov 2018.

————————-

Prečítajte si tiež: Voľby 2022. Okres Nové Zámky. Jaroslava Samuelová: Prečo som sa rozhodla kandidovať?

————————-

Zakladateľ a prezident MARAS teamu, ktorý vychováva prešovských bežcov, ide o občianske združenie ľudí, priateľov a známych, ktorí zdieľajú spoločné myšlienky, ciele, postoje, životný štýl či lásku k ľuďom a prírode. V roku 2012 spolu s jeho synom a bežeckým kolegom Gejzom Sabanošom založili spomínané občianske združenie za účelom, aby sa na športových podujatiach už nemuseli prezentovať pod cudzou vlajkou.

Ako dorastenec získal titul majstra Slovenska v behu na 1 500 metrov. Svoj najlepší čas dosiahol v roku 1989 na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach (2:36:37 hod) a miesto v prvej päťdesiatke mu vtedy uniklo iba o vlások, skončil na výbornej 51. priečke. Toto umiestnenie považuje za svoj najväčší úspech v doterajšej kariére. Okrem klasických maratónov sa zúčastnil aj desiatich náročných Behov Komandosa – pretekov vo vojenskom oblečení, obuvi, s 10 kilogramovým plecniakom na chrbte.

V roku 2017 sa zúčastnil 124 podujatí, v minulom roku až 163. S týmito číslami sa stal na Slovensku dvakrát po sebe bežcom s najväčším počtom štartov za jeden rok. Jeho doménou sú maratónske behy a prekážkové behy Spartan Race. Venuje sa i diaľkovým behom na lyžiach.

Získal štyri zlaté medaily za úspešné absolvovanie Svetovej ligy diaľkových behov na lyžiach a zlatú medailu Euroloppet Master. Na Bielej stope a Jizerskej päťdesiatke získal niekoľko piatych a šiestych miest. Absolvoval 196 maratónskych behov, jeho osobný rekord má hodnotu 2:36:37 hod. Dosiahol ho na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach v roku 1989.

V historickom rebríčku prešovských maratóncov mu patrí šiesta priečka. Bol v cieli 15 ultramaratónov. Ako dorastenec bol majstrom Slovenska v behu na 1 500 m, na československom šampionáte obsadil tretie miesto. Jeho srdcovou záležitosťou je pôsobenie v Maras teame, ktorý zakladal.

V roku 2016 zdolal Ladislav Maras všetkých Spartanov v centrálnej Európe plus preteky vo Viedni. V tom roku zabehol aj Ultra Beast vo Vechci s dĺžkou 49 km. V Poľsku zabehol veľmi náročné preteky Maraton Komandosa – bežia sa s plnou poľnou a v kanadách.

Medzi jeho záľuby patria, okrem športu, aj fotografovanie, história a príroda.

A na záver, dámy a páni, dve silné myšlienky Ladislava Marasa:

„Život mi priniesol mnoho pekného, ale aj utrpenie, s ktorým dodnes bojujem.“

„Víťazom je každý, kto preteky zabehne a dobehne do cieľa v zdraví a pohode.“ 

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: VOĽBY 2022. Poltár: V našom meste má SHO svojho kandidáta na poslanca a aj primátora

————————

Športovec Ladislav Maras. Sila. Hrdosť. Odhodlanie. Zdroj fotky: Ladislav Maras

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds