Voľby 2022. Okres Rimavská Sobota: Pavol Poprocký otvorene o kolegovi Jánovi Michalíkovi, ktorý…

Mám rád obdobie v polovici augusta. Nielen pre nádhernú nočnú oblohu posiatu padajúcimi „hviezdami“, ale hlavne preto, lebo si odpočiniem a načerpám nové sily v lone slovenskej prírody s mojimi kolegami zo Slovenského Hnutia Obrody.

Náš odpočinok tento rok vyzeral aj tak, že sme v sobotu 13. augusta po prvýkrát zorganizovali Národný výstup na Kráľovu hoľu, na ktorú sme s mnohými Slovákmi v čase-nečase vystúpili.

Jedným z našich súputníkov bol aj kolega Ján Michalík z Rimavskej Soboty. Už keď som sa dozvedel, že sa tejto historickej udalosti zúčastní aj on, vedel som, že ma cestou na Kráľovu hoľu čakajú zaujímavé rozhovory nielen o politicko-spoločenských témach a nudiť sa nebudem. A tak aj bolo.

Ján má všeobecne dobrý prehľad o tom, čo sa deje a dialo na Slovensku, avšak svoje názory si často nechával pre seba a do vecí verejných sa nestaral. Tak k tomu, nanešťastie, ešte aj dnes, keď sa čoraz viac Slovákov prepadá do chudoby, pristupuje mnoho vlastencov. Mlčia. To je však luxus, ktorý si v tejto kritickej situácii, v akej sa naša spoločnosť ocitla, zodpovední Slováci nemôžu dovoliť.

Som preto veľmi rád, že pán Michalík to pochopil, vystúpil z tieňa mlčania a rozhodol sa v nastávajúcich jesenných voľbách kandidovať pod hlavičkou Slovenského Hnutia Obrody a urobiť všetko pre to, aby nielen vo svojom meste, v Rimavskej Sobote, ale aj v Banskobystrickom samosprávnom kraji miešal karty v prospech slovenskej veci, v prospech každého rozumného, pracovitého a lojálneho občana.

Naša politická túra bude náročná, avšak v konečnom dôsledku úspešná a dorazíme do cieľa. Prečo? Pretože sme ľudia Slovenského Hnutia Obrody a veríme vo víťazstvo bieleho dvojkríža.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Voľby 2022. Okres Prešov: Ladislav Maras, športovec, ktorý vo svojej kariére zabehol vyše 200 maratónov

————————-

Vľavo Pavol Poprocký, vpravo Ján Michalík. Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds