Voľby 2022: Zdenka Kramárová sa uchádza o poslanecký mandát v meste Martin

Dámy a páni! Pokračujeme v predstavovaní kandidátov SHO pred blížiacimi sa komunálnymi a krajskými voľbami.

Dnes sa vám prihovára Zdenka Kramárová, ktorá zabojuje o post poslankyne Mestského zastupiteľstva v Martine vo volebnom obvode Podháj-Stráne a zároveň aj o poslanecký mandát v Žilinskom samosprávnom kraji za okres Martin.

Bývam už pätnásť rokov na Podháji, som rodená Martinčanka. Vyrástla som tu, stále tu žijem a nechcela by som odísť. Na našej ulici sme si postupne vybudovali takú komunitu, v ktorej mnohé zdieľame. Napríklad, keď mal pred tromi rokmi ujo Paľko Matejovič sto rokov, zabezpečili sme mu ľudovú hudbu, nakrútili sme z oslavy záznam, urobili sme mu tortu, zavolali televíziu… Jednoducho držíme spolu.

Po minulých voľbách bola možnosť, aby sa občania prihlásili do komisií. Ja som sa prihlásila do ekonomickej komisie. Počúvala som a zaujalo ma to, dozvedela som sa, ako funguje mesto. Keď sa zrušili priame prenosy zo zastupiteľstva, spozornela som. Možno sa tam niektorí predvádzajú; no robiť bez možnosti priamej kontroly občana veľké ekonomické rozhodnutia? Pracovala som v rôznych firmách, zažila som aj zahraničných audítorov, pracovala som aj vo výrobnom podniku, aj v štátnej správe, takže ekonomické témy sú mi blízke.

Chcem pomôcť Podháju-Stráňam, ale takým ľudským spôsobom. Treba si vážiť rodinu a susedov. A začať treba od maličkostí.

Skrášliť prostredie, nájsť priestor, kde by sa mohli dôchodcovia schádzať, doniesť si niečo ku kávičke… Vytvoriť podmienky pre, napríklad, predaj z dvora, predsa len: domáce je domáce.

V našej komunite sú aj starší, aj mladší. Už dochádza aj ku generačnej obmene, tí mladší s deťmi si tiež navzájom pomáhajú, spolupracujú pri dovolenkách, stretávame sa na niektorej záhrade pri guľáši, jedna pani nám vždy sprostredkuje betlehemské svetlo, urobíme si stretnutie na koniec prázdnin. Na ulici si robíme Mikuláša. Aj deti sa nám hrávajú spolu. To je ako balzam na dušu. Chcem ukázať aj iným uliciam, štvrtiam, že sa to dá. Ja by som bola veľmi rada, ak by sa to mohlo rozšíriť, aby boli zas ľudia ľuďom.

Treba nám na Podháji-Stráňach, riešiť veľa vecí. My ako komunita držíme spolu, no námestíčko, kanalizácia, cesty: akoby sa tam zastavil čas. My si sami odhŕňame sneh; dobre, miesto športovania si odhrnieme sneh, ale na iných uliciach a chodníkoch odhŕňa mesto.

Niekde by bolo vhodné aj osadiť retardéry, lebo napríklad autá s rozvozom pizze jazdia strašne rýchlo, hoci na našej ulici sa hrajú deti. Dalo by sa pomôcť rozvozom obedov seniorom. A zvýšiť bezpečnosť. Často nám nesvietia lampy, výpadok je aj trikrát týždenne, nedávno sme nemali svetlo dva týždne, viete si predstaviť chodiť potme z druhej zmeny!?

Na niektoré veci sa chcem pozrieť aj ako ekonómka, tým ľudským okom.

Dámy a páni! Chcem sa podieľať na pozitívnych zmenách nielen v našej mestskej časti, ale aj v celom Martine.

Vaša Zdenka Kramárová.

————————-

Prečítajte si tiež: Voľby 2022. Katarína Boková zabojuje o post predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja

————————-

Zdenka Kramárová. Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds