Voliť generálneho prokurátora v parlamente? Celé zle! SHO: Ponúkame lepšiu cestu!

Aktuálne zatýkanie bývalých policajných funkcionárov a oligarchov vyvolalo pozitívny ohlas v spoločnosti. Nitky sa pomaly rozmotávajú a nik nevie kto bude ďalší obvinený. Vlastne, možno to  niekto tuší, pretože si je vedomý svojej toxickej minulosti a má strach.

Parlament aktuálne volí, teda aspoň sa o to pokúša, nového generálneho prokurátora. A práve tu sa ukazuje, kto môže mať strach.  Tá „úžasná a súdržná“ koalícia sa nevie zhodnúť na jednom kandidátovi. Dokonca si vymysleli akési cvičné hlasovanie pred tým ozajstným hlasovaním, ktoré už niekoľkokrát preložili.

Chcú poslanci naozaj vybrať najlepšieho z najlepších alebo hľadajú generálneho prokurátora, ktorý bude kryť kauzy súčasných vládnych predstaviteľov? Minulosť Kollára, Krajniaka, Sulíka, Matoviča, ale aj Kisku a ďalších, by mohla byť nechceným záujmom budúceho šéfa generálnej prokuratúry a preto treba vybrať toho „správneho“. Preto tie hádky, odkladanie a skúšobné hlasovanie. Presne ako v minulosti, žiadna zmena. Výsledkom bude nový politický generálny prokurátor.

Jediný spôsob ako odpolitizovať generálnu prokuratúru je zmeniť spôsob voľby jej šéfa. Musia sa určiť jasné a pevné podmienky pre kandidátov a generálneho prokurátora musia voliť sami prokurátori zo svojich radov. Týmto spôsobom by sme sa vyhli akýmkoľvek podozreniam z marenia výkonu spravodlivosti zo strany generálneho prokurátora. Ale toto všetko vedia predstavitelia vládnej koalície a dokonca, keďže majú ústavnú väčšinu, mohli by to aj takto nastaviť. Mohli, ale neurobia to. Prečo? Pretože tak ako minulé vlády aj táto vláda potrebuje svojho politického prokurátora.

Presadzujeme odpolitizovanie generálnej prokuratúry a zmenu voľby jej šéfa a nikdy od toho neustúpime! Nie sú medzi nami žiadni mafiáni, privatizéri, či pochybní podnikatelia a preto sa nemáme čoho báť!

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO: Aj Poltár sa pridal k mestám, ktoré sa prebúdzajú. SHO: Slováci! Do ulíc!

————————

Chcú poslanci naozaj vybrať najlepšieho z najlepších alebo hľadajú generálneho prokurátora, ktorý bude kryť kauzy súčasných vládnych predstaviteľov? Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds