Video. Štefan Polačik hodnotí novembrové udalosti: Radosť. Ale aj sklamanie!

Do Bratislavy som 17. novembra, kde sa konalo viacero protivládnych protestov šiel s veľkým napätím a zvedavosťou. Nepodľahol som mediálnej propagande, ktorá šírila strach a odrádzala od účasti na stretnutiach nespokojných ľudí, ktoré sa konali vo viacerých mestách.

Samozrejme, ako zástupca Slovenského Hnutia Obrody som spolu s kolegami sľúbil, že podporíme každú rozumnú občiansku iniciatívu. Nie na sociálnej sieti, nie z tepla domova, ale priamo na mieste svojou účasťou.  A tak sme pod vejúcimi červenými zástavami s bielym dvojkrížom, na čele s predsedom SHO Róbertom Švecom, kráčali na Hodžovo námestie pred Prezidentský palác, kde už bolo niekoľko tisíc ľudí.

Z takej masovej účasti som bol naozaj prekvapený. Boli tam všetky vekové kategórie. Nespokojní, no normálni ľudia. Nevidel som žiadnych výtržníkov čí bitkárov, ako tvrdili médiá, no nevidel som ani hercov a umelcov, ktorí predtým nemali problém stáť na pódiách a burcovať ľudí. Až na pár drobných incidentov bol priebeh protestu veľmi pokojný v porovnaní s podobnými protestmi v západných štátoch.  Takže tisíce ľudí sa dokázalo zmobilizovať a pokojným spôsobom vyjadriť nesúhlas s vládou Igora Matoviča.

Po prvotnej eufórii z množstva zúčastnených prišlo trpké precitnutie. Žiadna organizácia, žiadny plán, žiadne požiadavky, žiadna diskusia, žiadne riešenia. Každý, kto mal megafón, si vykrikoval svoje. Neskôr sa podarilo provizórne spustiť aparatúru a možnosť prihovoriť sa zúčastneným ľuďom dostali paradoxne práve v tento deň najmä zástupcovia komunistov a po nich predstavitelia zeleného extrému. Opäť žiadne riešenia, žiadny plán čo potom, žiadna diskusia, len dookola to isté opisovanie súčasnej zlej situácie a pohoršovanie sa nad zákrokom polície proti poslancovi NR SR.

Po oficiálnom ukončení akcie, Kotleba opäť ako na proteste proti nelegálnym migrantom v roku 2015 zneužil situáciu a vyzval ľudí, ktorí prišli protestovať proti vláde, aby išli s ním na akýsi pochod k parlamentu, čoho sme sa samozrejme už nezúčastnili. A prečo píšem o zneužití situácie?  Ani ja, ani tie tisícky ľudí sme neprišli do Bratislavy kvôli komunistom, ani kvôli zeleným, ani kvôli nejakému zatknutému poslancovi. Boli sme tam preto, aby sme vyjadrili nesúhlas s vládou a s často nezmyselnými a nezákonnými opatreniami proti šíreniu koronavírusu, ktoré ničia našu ekonomiku. To bol pravý dôvod protestu. A osobne som očakával, že prebehne nejaká diskusia. Že niekto predstaví nejaké požiadavky a nejaké racionálne riešenia. Nestalo sa a bolo to len ďalšie stretnutie bez výsledku, z ktorého sa Matovič smeje.

Tak, ako štúrovci v minulosti žiadali, aj my musíme prezentovať požiadavky na vládu Igora Matoviča. Protestovať áno, ale zároveň aj žiadať a prezentovať návrhy riešení situácie.

Slovenské Hnutie Obrody si zvolilo cestu nenásilného občianskeho odporu a formou sviečkových manifestácii a následnej diskusie s vami v okresných mestách, vám prezentujeme nielen popis súčasnej situácie v našom štáte, ale ponúkame aj konkrétne riešenia. Naposledy napríklad v Bánovciach nad Bebravou TU.  

A už čoskoro vám predstavíme naše požiadavky, ktoré budeme adresovať vláde Igora Matoviča aj na našej stránke sho.sk a sociálnych sietiach.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

 ————————

Prečítajte si tiež: FOTO. Video: Slováci vyšli opäť do ulíc! SHO: Tentokrát aj v Martine a Poprade

————————-

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds