Základná myšlienka sociálneho projektu SHO: Pomáhame nezištne, dlhodobo a pravidelne

Neraz sa nám stalo, že sa nás ľudia pri stretnutí v uliciach našich miest opýtali, prečo nepomáhame jednorázovo, najlepšie finančne a prečo máme takto koncipovaný projekt, ako ho máme. Odpovedá Pavol Poprocký, splnomocnenec SHO pre projekt Staráme sa.

Projekt Staráme sa nikdy nebol, ani nebude projektom, v ktorom sa budú rozdávať pochybné šeky alebo peniaze. Sme projektom založeným na nemenných princípoch a pravidlách. Pomáhame tým, ktorí to naozaj potrebujú a na čo, vďaka vám, našim prispievateľom, máme. Projekt je založený na dvoch rovinách.

Na samotnej dlhodobej pomoci, ktorú zabezpečujeme v rôznych formách postihnutým rodinám a tou druhou rovinou je rovina motivačná. Tá spočíva v povzbudzovaní celej spoločnosti (teda aj vás, ktorí práve čítate tieto slová) k reálnej spolupatričnosti do takej miery, aby sa do bežnej praxe spoločnosti bez ostychu vrylo heslo Slováci Slovákom, a tým sa naplnila podstata skutočnej solidarity a ľudskosti.

Možno si práve hovoríte, že sme idealisti a vidíme budúcnosť našej myšlienky veľmi optimisticky, ale my jej veríme a veríme, že veľké veci sú založené na práve takýchto impulzoch, a preto si tiež myslíme, že jednorazové pomoci (v mnohých prípadoch, česť výnimkám) vo forme rozdávania šekov, chladničiek, bicyklov, sladkostí a pod., sú určite pekné a mnohým dotknutým pomôžu, ale z dlhodobého hľadiska ich nevnímame nijak inak, ako hyenizmus na ľudskom nešťastí, ktorý nemá nič spoločné s úprimnou a nezištnou solidaritou a sú založené na bezbrehej vypočítavosti a pokrytectve, ktoré drieme v samotnom iniciátorovi takej „pomoci“.

A svedkom týchto slov je nám aj Tamarka z Hlohovca a Eliška z Leopoldova, ktoré sme znovu po mesiaci navštívili a čo-to sme im aj vďaka vašim príspevkom znovu zaniesli.

Pomáhajme si, Slováci.

————————

Prečítajte si tiež: Sociálny projekt SHO: Vybrali sme sa zelenou cestou. Ale tou normálnou

————————

Veronika Chudá, členka Slovenského Hnutia Obrody počas návštevy Tamarky v Hlohovci.

Eliška z Leopoldova.

Pomáhame tým, ktorí to naozaj potrebujú a na čo, vďaka našim prispievateľom, máme.

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds