Anton Ančic: Mozartove gule skončili!? A ako sú na tom tie naše gule slovenské?

Nič neukáže pravdu krajšie ako tvrdé dáta. Môžete ich vykladať ako len chcete, nemusíte im veriť, nemusíte ich prijať. To všetko je len a len vaše rozhodnutie a slobodná voľba. Tým ale nezabránite príchodu následkov.

Všetci drobní podnikatelia, ktorí ste pozatvárali zodpovedne svoje prevádzky v nádeji na odškodnenie a  stále v sebaklame zotrvávate, že raz to skončí a bude dobre, skúste sa zamyslieť ešte raz.

Začiatok decembra odpálila nečakaná správa TU. Poďme sa na to pozrieť troška bližšie. Spoločnosť, ktorá sa stala symbolom Rakúska na celom svete, ktorá prežila Veľkú hospodársku krízu, vojnu a aj finančnú krízu 2008, zrazu skončila na dlažbe. Pri svojich 140 zamestnancoch ju vraj dorazila koronakríza. Ako je to možné, keď Rakúsko poskytovalo cca 1 miliardu eur ako náhradu za zatvorené podniky mesačne? Ich podpora bola taká štedrá, že podnikom sa naozaj neoplatilo mať otvorené, pretože dostávali vysoké odškodné z dokázaných tržieb a nie komplikovanú pomoc ako my tu na Slovensku pod rôznymi hrozbami a výhodnú iba pre vyvolených partnerov. Skutočne tam mali tak neschopný manažment? Nevedeli si spočítať náklady, výnosy a vyhliadky? Veď stačil preklenovací úver, banková záruka, či Kurzarbeit.

Naozaj vláde nestáli za to, aby zachránila tento svetoznámy suvenír z Rakúska? Ak sa pozrieme na postavenie podnikateľov v tejto krajine, odbory a ich ekonomickú silu, musíte dospieť ku rovnakej otázke ako som dospel aj ja k tomu, čo sa deje na Slovensku.

Čo je tak výnimočné na vašom malom biznise, prečo by ho niekto zachraňoval? Prečo zahraničné reťazce majú už tretie obdobie možnosť podnikať a váš biznis musí byť zatvorený? Spýtajte sa známej burgárne z Trnavy, čo to rýchlo pochopila, ako ju dupú do zeme a ničia.

Samozrejme, že sa každý bojí nejasnej budúcnosti. Ale kým vláda nebude jednať s podnikateľmi ako so seberovnými a bude v presvedčení, že si môže dovoliť všetko, dovtedy pomáhame tomuto marazmu. Namiesto spolupráce sú drobní podnikatelia škodnou, na ktorú treba poľovať a zložiť k zemi. Zato veľkí hráči sa so svojou ekonomickou silou dokážu smiať štátu do očí TU.

Účet nebude platiť jediný minister financií na svete, ktorý nevlastní nič, ten zaplatíme všetci. Napríklad aj pri odškodnení fitnes centier, ktoré podali žalobu na Slovenskú republiku.

Musíme pochopiť, že iba slušní ľudia so záujmom budovať svoju vlasť, ktorí sú vzdelaní vo svojom obore, ktorí majú politické gule lepšie ako tie Mozartove, nás musia viesť v ťažkých časoch. Bez pomstychtivosti, bez mesiášskeho komplexu, či osobným záujmom obohatiť sa.

Autor článku Anton Ančic je člen Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky podnikateľské.

———————–

Prečítajte si tiež: My sme to hovorili! VIDEO. Martin: Nadčasové slová Róberta Šveca spred roka

———————–

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds