Čakajovce: Oslavy Dňa slovenskej štátnosti budú v sobotu 14. marca. SHO: Hrdo a slobodne

Slovenky a Slováci. Dámy a páni. Tak ako každý rok, aj tento rok organizuje Slovenské Hnutie Obrody celoslovenské oslavy výročia vzniku prvej Slovenskej republiky.

Oslavy sa uskutočnia v sobotu 14. marca od 15:00 hod. v Kultúrnom dome a Panteóne slovenských dejateľov v Čakajovciach.

Pripravujeme pre vás bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou bude aj hovorené slovo a príhovor významného slovenského historika.

Oslavy Dňa slovenskej štátnosti budú spojené aj s oslavou Medzinárodného dňa žien.

Video: A aj takto oslavujeme výročie vzniku prvej Slovenskej republiky

 

Slovenské Hnutie Obrody je pevné vo svojich hodnotách a pohľade na slovenské dejiny a osobnosti.

Historik:Po skúsenostiach s maďarizáciou a terorizovaní Slovákov na Maďarmi okupovanom území bolo toto „ponechanie osudu“, ako to nazval Hitler, neprípustné. Slovenská politická elita na čele s Jozefom Tisom mala len jedinú reálnu možnosť – zachrániť čo sa dá. To sa podarilo, keďže predstavitelia režimu dokázali viesť reálnu a pragmatickú politiku. V rámci svojich oklieštených možností dokázali vybudovať fungujúci štát a ukázať, že si dokážeme svoje záležitosti spravovať sami. Nič z toho by samozrejme nebolo, najmä v tak krátkom čase, možné, ak by nebol nový štát prijatý väčšinou obyvateľstva s nadšením. Existencia prvej SR je dnes v mnohých ohľadoch dôkazom, že sme schopný národ a jej odkaz má čo ponúknuť.“

—————————

Prečítajte si tiež: Liberáli o nás hovoria, že velebíme prvú Slovenskú republiku. A opäť klamú

—————————

Róbert Švec, predseda SHO dodáva: „Som hrdý na to, že Slovenské Hnutie Obrody každý rok organizuje dôstojné oslavy výročia vzniku prvej Slovenskej republiky. Naše dejiny sú našimi dejinami, naše osobnosti sú našimi osobnosťami a komu sa nepáči, má smolu.“

————————-

V rozhodujúcich chvíľach sa Jozef Tiso nezľakol a neutiekol prvým lietadlom do Londýna ako Edvard Beneš. Jozef Tiso zostal so svojím národom, čím zabránil rozdeleniu nášho územia medzi Poľsko, Maďarsko a Nemecko. Za obdobie pár rokov zažil náš štát nevídaný rozmach a prosperitu. Prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa považujeme za najlepšieho a najvýznamnejšieho prezidenta v histórii Slovákov. Objednajte si nálepky Jozef Tiso – najlepší slovenský prezident. TU.

————————-

Svetovým unikátom bolo aj nevykonávanie trestu smrti v čase vojny, a to ani po vyhlásení stanného práva. Zdroj fotky: Archív SHO

————————

Prečítajte si tiež: Prvý slovenský prezident: Prestaňte sa hanbiť za to, že nám mam slovenskú pieseň spievala

————————

Pospolitý ľud mal v láske svojho prezidenta. Zdroj fotky: Archív SHO

———————–-

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds