Ďalšia liberalizácia trhu s učebnicami? Štefan Polačik: Je to ďalší krok k idiotizácii školstva!

Už v roku 2020 mohli školy nakupovať rôzne učebnice podľa svojho uváženia pre 1. stupeň základných škôl. V tomto roku budú môcť takéto učebnice nakupovať školy aj pre 2. stupeň základných škôl. Podľa súčasných režimistov je liberalizácia trhu s učebnicami skvalitnenie školstva na Slovensku. Ja tvrdím, že je to ďalší krok k idiotizácii a liberalizácii spoločnosti. Prečo?

Učebnice vydávajú aj viaceré mimovládne organizácie, štedro dotované hlavne zo zahraničia, ktoré do učebníc šikovne natlačia zločineckú propagandu LGBTI. Učebnice budú velebiť EÚ a subjektívne poukazovať len na výhody nášho členstva v tomto spolku. Samozrejme budú vyzdvihovať teroristickú organizáciu NATO a propagovať nutnosť orientácie Slovenskej republiky na Západ, zatiaľ čo Východ budú dehonestovať.

Školy budú obiehať rôzny vyškolení predajcovia a takto nastavené učebnice ponúkať aj s nejakým bonusom či prémiou pre zástupcu školy. A práve tie najnebezpečnejšie mimovládky si to môžu dovoliť, pretože sú najviac dotované.

A tu vzniká aj vážna hrozba korupcie. Platy v školstve sú mizerné a ak budú môcť zástupcovia škôl za štátne peniaze nakúpiť učebnice a ešte aj niečo dostanú ak uprednostnia určitého vydavateľa, koľkí odolajú? No primárny problém vidím v tom, že v takomto duchu plánuje súčasný režim vzdelávať deti, aby si vychoval budúcich voličov. Presne ako fašisti.

Možno budete namietať, že učebnice, ktoré sa jednotlivé školy rozhodnú nakúpiť musia byť štátom schválené alebo odporúčané. To je pravda, ale keď vidím, kto dnes šéfuje školstvu a akí ľudia sedia vo vláde, mám oprávnené obavy o to, z akých učebníc sa budú naše deti učiť.

Slovenské Hnutie Obrody presadzuje úplne inú cestu. Školstvo sa musí plne vrátiť do rúk štátu, vrátane zriaďovateľských kompetencií. A učebnice musia vydávať štátne odborné organizácie ako napríklad Slovenská akadémia vied, či iné. Máme ich dosť, platíme ich zo štátneho rozpočtu, tak musia pracovať pre slovenský štát.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

 ————————

Prečítajte si tiež: Prečo sme podporili nezávislé médiá? SHO: Lebo ide o skutočnú slobodu! Nie o tú liberálnu!

————————-

Štefan Polačik, podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds