Fond obnovy nasmeroval EÚ k federácii. SHO: Je to cesta do pekla. Budeme proti tomu bojovať

V utorok, 21. júla, sa dohodli predstavitelia štátov Európskej únie na bruselskom samite na akomsi fonde obnovy vo výške 750 miliárd eur. Túto sumu, z ktorej plánujú naštartovať ekonomiku si Európska komisia požičia na svetových finančných trhoch.

Slovensko na samite zastupoval súčasný premiér Igor Matovič, ktorý po prílete do Bratislavy jasal nad tým, že Slovensko môže vyčerpať v nasledujúcich siedmych rokoch takmer 44 miliárd eur TU. Táto suma sa ale už medzičasom ukázala ako lož Igora Matoviča. Slovensko môže čerpať nejaké tie miliardy, ale netešme sa predčasne, pretože momentálne nemáme pripravené žiadne projekty, na ktoré by nám Európska komisia peniaze odsúhlasila. A keďže čerpanie eurofondov zveril Matovič „odborníčke“ bábkoherečke Remišovej, zmysluplných projektov sa Slovensko pravdepodobne nedočká.

Opozícia sa hneď pustila do Matoviča, že vlastne nič nevyrokoval a dokonca, svojou nečinnosťou obral Slovensko o možnosť čerpať o niekoľko sto miliónov eur viac. Odhliadnuc od toho, akým spôsobom zastupoval Matovič Slovensko v Bruseli, či koľko škandálov spôsobil, mali by sme zamerať našu pozornosť na iné dopady tejto vraj najlepšej dohody.

————————-

Prečítajte si tiež: Ďalší útok na našich poľnohospodárov!? SHO: Brusel nakázal, matovičovci stiahli chvost. Opäť

————————-

Treba si ale uvedomiť, že miliardy, ktoré Slovensko akože veľkodušne dostane od EÚ, budeme musieť splatiť. A samozrejme, nie nemôžeme ich minúť na čo chceme, ale iba na to, čo nám byrokrati v Bruseli odsúhlasia. Ďalej si treba uvedomiť, že Slováci sa stali spoludlžníkmi a ručiteľmi celej sumy, teda 750 miliárd eur, nielen miliárd, ktoré Slovensko vyčerpá. Ručíme aj za potápajúce sa ekonomiky, ako napríklad talianskej, či gréckej. Aj týmto štátom ide niekoľko desiatok miliárd eur, za ktoré ručia aj Slováci. Čo je pri porovnaní slovenských platov, či dôchodkov, s tými talianskymi, či gréckymi, paradox. A práve tieto štáty sú pod najväčším náporom ekonomických ilegálnych migrantov, čo im spôsobuje nemalé výdavky a vôbec nie je vylúčené, že v budúcnosti nebudú schopné splácať svoj dlh. Ak by sme si miliardy na obnovu ekonomiky požičali sami, ako štát, ručili by sme len za svoj dlh, nie aj za cudzí.

Neviem, či si lídri členských štátov únie uvedomili dopad tejto vraj výhodnej dohody. Ten náš určite nie. No stali sme sa vazalom EÚ na niekoľko desaťročí. Byrokrati v Bruseli si to určite uvedomujú a podľa toho sa k jednotlivým členským štátom aj budú určite správať. Už majú oveľa väčšiu páku na štáty, ktoré nebudú „poslúchať“. Môžu oveľa razantnejšie umlčať akékoľvek hlasy volajúce po odchode z EÚ. Mali by sme sa pripraviť na oveľa väčšie tlaky Európskej komisie pri presadzovaní svojich záujmov, na úkor záujmov národných štátov. Zosilnejú centralistické hlasy a snahy na odovzdanie ďalších národných kompetencií do rúk, nikým nevolenej, Európskej komisie. Budúcnosť môže pripomínať žalár národov 19. storočia – Rakúsko-Uhorsko.  Je na nás aby sme tomu zabránili a nezopakovali si minulosť.

A politológ Jozef Bátora dodáva: Pandémia priblížila Úniu k federácii TU.

My v Slovenskom Hnutí Obrody sme presvedčení, že európske štáty musia spolupracovať, ale na báze rovnocennosti TU. Ekonomická spolupráca je určite prospešná, ale nie za takúto cenu. Aktuálne centralizačné bruselské snahy odmietame a budeme proti nim bojovať.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO: 11. júl. Video. Slováci pred Úradom vlády: My sme tu doma. A bude tak, ako my povieme

————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds