FOTO. Projekt Staráme sa: A takto to vyzeralo v krajoch slovenských. Ďakujeme, svätý Mikuláš

Kamaráti! Tohtoročný Mikuláš je za nami. Ale bol úžasne štedrý.

Deti z nášho úspešného sociálneho projektu sa z neho mohli radovať už od polovice novembra až skoro do polovice decembra. Vyčaroval nespočetne veľa úsmevov na tvárach nielen detí, ale i dojatých rodičov.

Bolo to nádherné predĺženie si obdobia adventu, v ktorom naša výzva vrcholila. Veď, pohodlne sa usaďte a pozrite sa, ako sme spoločne šírili dobro…

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO. Projekt Staráme sa: Mikuláš úspešne absolvoval svoju tohtoročnú púť. Nastupuje Ježiško

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

Svoje tohtoročné „turné“ svätý Mikuláš započal vo Fiľakove a jedným ťahom potešil balíčkami dve deťúrence! Sofinku a Matiaska.

Zo slovenského juhu pokračoval na slovenský východ, kde v Strážskom rozjaril očká malej Nelky a Samka.

Dlho sa na východe neohrial a poputoval do okresu Trnava za Adamkom.

Malá Viktorka sa teší z balíčka, ktorý jej po šéfovi nášho projektu Pavlovi Poprockom poslal Mikuláš.

Náš Mikuláš sa rozkokošil, zavítal a činil sa aj na Šariši. Z mikulášskych balíčkov sa mohli tešiť aj dvaja chlapci – Maťko a Kubko z Prešova.

Náš Miki sa z Prešova presunul na Považie, kde Vikinke, Sofinke, Emke, Miške a Adamkovi nachystal prekvapenie vo forme balíčkov! To bolo šťastia! ?

Ho-ho-hó, kričal náš Mikuláš na slovenskom juhu! Navštívil totiž aj naše dobré deti z okresu Komárno, Levice a Nové Zámky. A práve z okresu Nové Zámky vám posielame prvý fotopozdrav, kde Dianku, Sofinku, Peťku a Jarka balíčkami obdaroval samotný predseda SHO Róbert Švec.

V okrese Komárno sa rozdávania balíčkov zhostila naša Jarka. V tomto okrese slovenského juhu sme spoločne rozradostili ďalších 5 detí, menovite Janku, Mišku, Faustínku, Peťka a Paľka. ?

Náš Mikuláš, ako sme už poznamenali, chodil aj po okrese Levice a navštívil aj Erika, Kristiána, Benjamína a Zoltána.

V Trenčianskych Tepliciach sme spôsobili priam výbuch radosti. Alžbetka a Adamko sa pridali k ďalším obdarovaným deťom.

Medzi také deti sa zaradil aj Ľudo z Veľkého Krtíša.

Tohtoročné mikulášske balíčky boli naozaj bohaté. Deti s v nich mohli nájsť takmer všetko. Od obľúbených kesíkov, cez ovocie, až po mliečne výrobky ako jogurt či syrové nite.

… a takým sa zaradoval aj Tomáško s Martinkom od Hnúšte.

Pri Lučenci Mikuláš zlanáril Ježiška a spoločne sme Karinke a Jankovi urobili predčasné Vianoce. ?

Andrejka, Martinka a Vikinka naši Katku úpenlivo čakali, za čo ich aj patrične pri vianočnom stromčeku balíčkami obdarovala.

Ako posledné rodiny s deťmi si Mikuláš v projekte Staráme sa vybral tie z okresu Nitra. Najskôr zavítal na Klokočinu v Nitre, a potom prostredníctvom Štefana Polačika, podpredsedu SHO, aj do obce Zbehy. Aj v týchto prípadoch bola radosť minimálne obrovská! ?

Ďakujeme, priatelia! ? Bez dobrých duší, ktoré nám v našej mikulášskej výzve pomohli, by sa nám samým takto bohato nepodarilo vyčarovať nejeden (nielen) detský úsmev na perách. Je skvelý pocit vidieť nielen predmetnú radosť detí v núdzi, ale aj to, že sa ako národ a spoločenstvo dokážeme aj v takýchto krušných časoch spojiť pre dobrú vec. To nám dáva nádej, že všetko dobre dopadne, pretože ľudskosť a slovenská dobrosrdečnosť ešte žije! ? Táto fotografia vznikla v okrese Čadca, kde sa stalo takým pekným zvykom, že naša Katka spoločne s dievčatami pred Vianocami zapália prskavky, aby do nebíčka pozdravili ocka troch dievčeniec, ktorým spoločne pomáhame.

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: DAR – projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds