Greténizmus: Frázy, samé falošné frázy. SHO: Keby radšej nejaký ten stromček vysadili

Z posledného stretnutia o klíme v New Yorku nemám dobrý pocit. Nie z vecí,  ktoré tam odzneli, ale z hlavnej „ikony“ stretnutia Grety zo Švédska a z jej fanatizmu, poprepletaného s postihnutím (Greta má Aspergerov syndróm), ktoré bolo cítiť z jej  prejavu a „preplachu“ žalúdkov tam prítomných politikov, vrátane Zuzany Čaputovej.

Greta spustila po celom svete ekologický fanatizmus – Greténizmus nebývalých rozmerov. Aj na Slovensku sa uskutočnilo zopár akože ekoprotestov a zo slov niektorých mladých ľudí boli cítiť naučené slová, ktorá mali na kilometre ďaleko od slov človeka, ktorý je presvedčený o fakte, že to s našou planétou vyzerá vskutku biedne.

Čo s tým teda urobíme? Každý musí začať od seba, aby som napríklad pri vynášaní odpadu nevidel v smetných nádobách určených na papier plastové fľaše či kusy dreva. Predstavitelia nášho štátu, najmä vrátane Čaputovej, by mali pri slovách o ekológii vysvetliť aj opodstatnenosť masívneho výrubu slovenských lesoch. Pokiaľ sa tak nestane, sú ich slová o ekológii a ochrane planéty len prázdnymi gestami, ktoré majú zakryť bezbrehú túžbu korporácií po zisku na úkor planéty a ľudí.

A v každom prípade, falošní ekoaktivisti by lepšie urobili, ak by chytili motyku, rýľ a nejaký ten stromček vysadili, namiesto ulievania sa zo školy a vykrikovania prázdnych fráz po námestiach.

Autor: Štefan Michalík

—————————

Prečítajte si tiež: Košickí dobrovoľníci: Vysadíme 300-tisíc stromčekov. Prvých 5-tisíc už túto jeseň

—————————

Falošní ekoaktivisti zo Slovenska na pôde OSN. Zdroj fotky: Internet

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds