KAUZA: Chcel darovať krv. Odmietli ho, lebo je zdravý. Pavol Poprocký reaguje

Zarazilo a zároveň zamrzelo ma pár reakcií niekoľkých ľudí, ktorí nevedia pochopiť, prečo som si „zadarmo“ nenechal vyšprtať v nose pred plánovaným odberom-darovaním krvi.

Nechcú počuť, že ešte v nedávnej minulosti (počas tzv. prvej, druhej a aj začiatkom tejto vlny) to nebolo potrebné, pretože od darcu sa očakáva (lo), že je zdravý a zodpovedný, a na spečatenie dôvery medzi ním, zdravotníckym personálom a príjemcom stačil podpis na predodberových tlačivách a následný rozbor odobratej vzorky krvi.

Nevedia pochopiť, prečo sa tomu tak bránim a v hanlivom zmysle hovoria o nejakej mojej hrdosti, rozumej zadubenosti. Nuž, som hrdý na seba a všetkých, ktorí si svoju hrdosť dodnes ustrážili. Rovnako, ako ja. Dodnes som totiž neabsolvoval ani jedno špáranie v nose, tu som, žijem a fungujem, a príde mi nezmyselné, nebezpečné a urážlivé, keď vás niekto diskriminuje kvôli tomu, že ste zdravý.

Vraj, ak by som naozaj chcel darovať krv, tak by som to podstúpil, nerobil drahoty a prispôsobil sa. Nuž, ak by som už po 32-krát nechcel pomôcť chorým ľuďom, tak by som si pár dní predtým neupravoval jedálniček, v utorok ráno nevstával začas a už vôbec necestoval 25 km na odberné pracovisko, kde som bol odmietnutý…

Nie, nebudem sa prispôsobovať nezmyselnostiam, ako je špáranie v nosoch, len preto, lebo si to niekto zrazu zmyslel! Zabudli snáď títo ľudia, že národ bol do nezmyselného testovania dotlačený? Alebo už stratili toľko sebaúcty a prijali toľko (seba)klamov do svojho života, že by si pred darovaním krvi (ako zdraví jedinci!) nechali urobiť aj výter z konečníka, keby im to niekto nakázal a ešte by to považovali za normálne, poprípade by sa oháňali (pseudo)zodpovednosťou?

Kde sa stratila ľudská hrdosť-sebaúcta, pochopenie toho druhého a pokora? Zostali vyhodené von oknom, ako ťažké miliardy eur na rôzne nezmyselnosti (ako napr. aj špáranie v nosoch) v tomto koronašialenstve?!?

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO + VIDEO. Revúca: Opäť sme dokázali, že vaše príspevky vždy pretavíme do reálnej pomoci

————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds