Noviny Právo Národa: POZOR, pán Pellegrini. Ľudia typu Krisztián Forró nie sú hodní…

Dámy a páni. Siedmy slovenský prezident Peter Pellegrini TU postupne predstavuje mená svojich poradcov…

Jedno meno, ktoré pripadá do úvahy ma mimoriadne znepokojuje. A to meno znie Krisztián Forró, neúspešný kandidát na slovenského prezidenta. 

Médiá informujú: Pellegrini oslovil aj lídra Maďarskej aliancie Krisztiána Forróa, aby spolu rokovali o osobe poradcu pre národnostné menšiny.

Prezidenta Pellegriniho aj touto cestou verejne UPOZORŇUJEM na predsedu Maďarskej aliancie a jeho ľudí, ktorí, okrem iného, nekriticky velebia aj zločinca Jána Esterháziho (János Esterházy).

Historický ústav Slovenskej akadémie vied vydal v roku 2011 vyhlásenie v ktorom sa o. i. píše, že Ján Esterházi sa ako menšinový politik už za I. ČSR dlhodobo usiloval o rozbitie československého štátu a jeho demokratického režimu. V záujme tohto cieľa intrigoval a spravodajsky spolupracoval nielen s vládou v Budapešti, ale aj s nemeckými nacistami TU.

Podľa historika Ladislava Deáka Esterházi spolupracoval s Nemcami pri naplnení cieľov maďarského revizionizmu. Po uzavretí Mníchovskej dohody, ktorú Esterházi uvítal, odcestoval do Budapešti, kde mal pripraviť pôdu na pripojenie Slovenska k Maďarsku. Podrobnosti TU.

Pán Pellegrini. Dobre zvážte, koho si pustíte do svojej blízkosti, pretože ľudia typu Krisztián Forró si vašu priazeň nezaslúžia a tobôž nie to, aby boli poradcami hlavy štátu slovenského.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Noviny Právo Národa: Čaputová sa lúčila. Róbert Švec jej do batôžka nabalil…

————————–

Na fotografii je Krisztián Forró v kancelárii, v ktorej na stene visí obraz s odsúdeným zločincom – iredentistom a revizionistom Jánom Esterházim. Zdroj: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds